Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Odporný případ týrání: Student medicíny dělal operační pokusy na svém pejskovi

Odporný případ týrání: Student medicíny dělal operační pokusy na svém pejskovi
Zdroj: unsplash.com
+ Další fotografie
Děsivé
Unikátní případ týrání zvířete řeší policisté v Plzni. Student pátého ročníku medicíny Martin Š. si nacvičoval lékařské zákroky na svém pejskovi Artušovi. Ten zrůdné pokusy přežil jen se štěstím a majiteli byl odebrán. Nyní se zotavuje v rukách veterinářů.

Česko už zažilo různé případy týrání zvířat, o tom, že se ale vždy najde ještě větší bestie, se přesvědčili plzeňští policisté a veterináři. Student medicíny Martin Š. nejprve zfetoval svého psa lékem Tramal, který si opatřil nelegálně, nejspíš ze svého pracoviště, a pak začal na Artušovi praktikovat své zrůdné pokusy. Když se to dozvěděl otec mladíka, okamžitě pejska odvezl k veterináři, čímž mu zachránil život.

„Takto záměrně zřízeného psa jsem za svou kariéru ještě neviděla. Při příjmu byl apatický, po celém těle měl nekrotická ložiska, která jsme již v anestezii odstranili, a měl zlomenou stehenní kost,“ popsala stav pejska pro Krimi Plzeň veterinářka Markéta Janoušková. Ta také dodala, že měl Artuš řadu hlubokých zhnisaných ran po celém těle i poškozenou rohovku. Kůže pejska byla dokonce poleptaná.

Chce psa zpátky

Většina zranění se zvířeti už téměř zahojila, děsivé vzpomínky na svého páníčka mu ale zůstanou nejspíš navždy. "Trpí samozřejmě obrovským strachem z lidí," řekla veterinářka, která se o pejska nyní stará.

Majitel psa ale chce prý svého mazlíčka, na kterém se bestiálně vyřádil, zpět. "Mám ho moc rád, chci pro něj to nejlepší a chci ho zpátky," řekl podle Krimi Plzeň Martin Š., který údajně vyhrožuje veterinářce dokonce žalobou. Tvrdí, že investoval spoustu peněz do vyšetření psa, který měl být nemocný. Nakonec se ho rozhodl "léčit" sám a zvířeti diagnostikoval například kýlu, zánět žláz, píštěl či kožní problémy.

Prý je psychicky narušený

Podle některých lidí, kteří Martina Š. znají, není student medicíny vůbec v pořádku. "On je psychicky nemocný a měl by se léčit. Myslím, že si vsugeroval, že má pes nějakou nemoc, a myslel si, že ho léčí. Já jen doufám, že konečně někomu dojde, že je nemocný a nestane se lékařem," vyjádřila své obavy pro Krimi Plzeň osoba blízká Martinovi Š.

Otřesný případ už prošetřuje i plzeňská policie. „Muž je prověřován pro podezření z přečinu týrání zvířat. Pes je aktuálně ve stabilizovaném stavu, hospitalizován na veterinární klinice,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy