Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Odporný byznys se lvy v Česku! Chovají je na NÁHRADNÍ DÍLY a boháči je zabíjejí kvůli selfíčkům na Facebooku

Ilustrační foto
Zdroj: reprofoto Youtube
+ Další 2 fotografie
Celou republikou otřásl skandál cirkusáka Ludvíka Berouska, u nějž docházelo k hromadnému zabíjení tygrů, z nichž se pak měly dělat pochoutky do asijských restaurací. Jenže pohoršovat bychom se mohli i nad dalšími nechutnostmi kolem těchto šelem. Chovatel lvů Mára totiž tvrdí, že i movití Češi každou chvíli shánějí nějakého toho krále zvířat na zastřelení jen tak pro zábavu, kvůli selfíčku na sociálních sítích. A i u nás prý kvete byznys, z jehož podstaty mrazí!

„Kočku (lvici) jsme před týdnem dovezli z Polska. Pán se jí potřeboval zbavit. Udělal chybu, že dal inzerát veřejně na internet. Říkal mi, že během čtrnácti dnů se mu ozvali dva lidé z České republiky. Nabízeli mu obrovskou sumu za to, že by jen přijeli a zvíře si v kleci zastřelili. Pak si chtěli lvici odtáhnout k lesu a vyfotit se s ní. Pán byl naštěstí rozumný a zamítl to. Nechal ji mně. Ale je to prý běžné. Jednomu majiteli cirkusu, s kterým jsem se o tom bavil, pravidelně volají lidé s dotazy, jestli tam nemá něco na zastřelení. Takhle bohužel často dopadají zvířata v zajetí,“ říká chovatel Mára. Majitel lvího krasavce Kimba to prozradil v pořadu Zkouška youtubera Balkinse.

Chlapík má se lvem až dojemný vztah, šelma mu oblizuje obličej jak věrné psí štěně.

Později promluvil i o dalších věcech, z kterých se nám osobně udělalo nevolno.

„S kočkami je to velký byznys. Pořizovací cena lva je úplně směšná, dá se koupit za padesát tisíc. Je to největší šelma, nikdo ji moc nechce. Je nebezpečná, sežere deset kilo masa denně, smrdí a je hezká, jen když je malá. Pak z toho vyroste bestie. Hodně lidí je proto chová na náhradní díly a rozprodávají je po kouskách. Prodávají zuby, kosti, drápy a kůži. Jeden dráp se prodává za pět tisíc, má jich přitom dvacet, tesák za deset tisíc. Sto tisíc je za kůži. Je to sprostota,“ dodal Mára.

Úřady už nyní kvůli Berouskovi slibují zpřísnění zákonů. Pevně doufáme, že se citelně dotknou těchto nechutných kšeftů s trofejemi. Tenhle zvířecí holocaust prostě do civilizované Evropy nepatří!

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy