Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Odporné zacházení se zabitými tygry: Kosti ozobávaly slepice! V mrazáku našli i bobra nebo ledňáčka

Mrtvý tygr určený k uvaření.
Zdroj: Facebook.com
+ Další 4 fotografie
Zabíjení tygrů a jejich následné zpracování a prodej od pondělí otřásá Českem. Po pondělní razii v Zooparku Bašť Ludvíka Berouska ze slavné cirkusové rodiny vyplavaly na povrch další nechutné detaily. Se vzácnými šelmami bylo nakládáno vskutku ohavně!

Čerstvě zabitého tygra našli celníci a policisté při pondělní razii v Zooparku Bašť člena cirkusové rodiny Ludvíka Berouska. V areálu nedaleko Prahy se vzácné šelmy vraždily ve velkém. Za následné zpracování a prodej si trojice, kterou tvoří dva Češi a jeden muž vietnamské národnosti, přišla na statisíce!

Ve středu navíc vyplavalo na povrch, že v mrazáku se nacházelo 20 těl jiných chráněných živočichů. Jak uvedli celníci na tiskové konferenci, byla tam těla bobra, ledňáčka či poštolky. Proti jednomu z Čechů, který daný objekt využíval, tak zřejmě bude rozšířeno trestní stíhání. Navíc u sebe měl hotovost přes 1,8 milionu korun.

Druhý Čech těla tygrů, která se v celku prodávala za 100 až 150 tisíc korun, doma vlastnoručně zpracovával. „Zpracovával tepelně kosti, které slouží k výrobě tygřích extraktů. My jsme zjistili, že toto vaření trvalo až 12 dní. Všechny části tygra byly zpracovány,“ řekl Robert Šlachta z Celní správy s tím, že kosti nejprve ozobávaly slepice, aby je zbavily zbytků nekvalitního masa.

Šestapadesátiletý muž z Vietnamu v kauze figuruje jako organizátor, jednotlivé části z tygra vykupoval a šířil po Česku a dalších zemích Evropské unie, v několika případech je distribuoval až do Vietnamu. V Praze se tygří produkty prodávaly v tržnici Sapa, kde policie v pondělí rovněž zasahovala.

V současné chvíli policie a celníci vědí o třech tygrech, předpokládá se však, že číslo bude dále narůstat.

Šlachta navíc poznamenal, že na území Česka může probíhat další nelegální obchodování s tygry. Je jich tady 140, přitom pouhých 40 vlastní zoologické zahrady.

Související články

Další články