Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Odporné týrání zvířat: Muž našel svázaného psa, kterého někdo násilně zohavil

Jak tohle může někdo udělat?
+ Další fotografie
Na tuhle procházku Martin Štěpánek jen tak nezapomene. Když se šel projít kolem rybníku mezi Mokřinami a Vernéřovem u Aše, naskytl se mu opravdu hrozný obrázek. V trávě totiž našel pohozeného psa, který měl svázané končetiny a bylo evidentní, že ho někdo násilně zabil.

„Zahájili jsme trestní úkony pro podezření ze spáchání přečinu týrání zvířete. Věc má na starosti služba kriminální policie a vyšetřování v Chebu,“ řekl policejní mluvčí Michal Žáček portálu Idnes.cz.

Policie se případem zohaveného psa nadále zabývá, a pokud by bylo prokázané týrání zvířat, tak hrozí pachateli šest měsíců až tři roky.

„Pes ležel ve vodě a přes záda měl ještě popruhy. Ty jsem mu ze zad stáhl, když jsem ho tahal ven. Bylo evidentní, že je zafixovaný tak, aby se utopil,“ nechal se slyšet šokovaný nálezce.

„Fotografie psa jsem viděla a musím říct, že nebyl ve špatné fyzické kondici a nešlo o dlouhodobé týrání," řekla Hana Šimková předsedkyně spolku Ostrovský Macík, který pomáhám týraným zvířatům.

V poslední době dochází mnohem častěji k týrání zvířat. Policie se zabývá hned několika případy. Lidé na sociálních sítích jsou v šoku, jak někdo může takhle ubližovat bezbrannému a němému stvoření.

Sdílejte, ať se pachatel co nejdříve najde a bude se zodpovídat z ohavného činu.

Mohlo by vás zajímat

Další články