Zvířata v Rusku to rozhodně nemají jednoduché. V jednom specializovaném salonu na barvení zvířat v ruském Jekatěrinburgu se dveře netrhnou. Spoustě lidí se jejich mazlíček zdá nudný, a tak ho chtějí trochu vylepšit. Jaké to má důsledky na zvíře ale nikoho asi nezajímá.

Salon nabízí spoustu vychytávek, jak zvíře upravit. Nejoblíbenější jsou tvary hmyzu nebo vaše kočka může vypadat jako drak.

Majitelka salonu říká, že barviva jsou „přirozená“ a „pet-friendly“, a dokonce tvrdí, že si procedury zvířata užívají. „Barvy, které používáme, jsou pro ně neškodné a výrobci udávají, že mají zdravý účinek na zvířecí srst,“ vyjádřila se majitelka salonu.

Nicméně ochráncům zvířat stoupají chlupy na zádech. Britská skupina pro ochranu zvířat RSPCA je toho názoru, že zvířata by neměla být jakkoliv natírána barvou, protože to pro ně může mít fatální důsledky. „Zvířata jsou velmi plachá a zdrženlivá a proces barvení je velmi stresující. Kočky jsou navíc velmi čistotné, tak se může stát, že nežádoucí látky s barvami pozřou,“ řekl mluvčí RSPCA.

Každopádně lidé, co mají potřebu takto své mazlíčky „zkrášlovat“, by si měli uvědomit, že zvíře není módní doplněk.