Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Odporné jednání matky Heleny L. při rozvodu: Řekni, že táta je pedofil, přemlouvala syna (5)

Odporné jednání matky Heleny L. při rozvodu: Řekni, že táta je pedofil, přemlouvala syna (5)
Zdroj: unsplash.com
ROZVODOVÁ VÁLKA
Když se dva lidé rozvádí, tak to není procházka růžovou zahradou. Mnohé matky si najednou vzpomenou, že jejich manžel je násilník a pedofil. Mnohdy dokonce děti nutí, aby to řekli psychiatrům a policistům. Přesně tak se zachovala také Helena L. Donutila svého syna, aby začal tvrdit, že ho táta zneužívá. Muž má nyní zničený život. Helena L. do vězení nejde. Za křivé obvinění dostala jen podmínku.

Klatovský okresní soud rozhodl, že Helena L. naváděla svého pětiletého syna, aby před odborníky tvrdil, že ho tatínek zneužívá. Zmatené a vystrašené dítě skutečně začalo tvrdit, že tatínek mu ubližuje.

Důvod k odpornému jednání? Helena L. nechtěla, aby se syn mohl po rozvodu stýkat s otcem. Policisté i sexuologové muže vyšetřovali dlouhé měsíce. Nakonec nechutné obvinění smetli ze stolu.

Muž má zničený život

"Vyšetřovali mě pomocí přístroje a promítali mi obrázky nahých dětí, nezletilých i zvířat. Závěr byl jasný. Nejsem pedofil, ničeho jsem se nedopustil. S následky křivého obvinění ze zneužití vlastního dítěte se potýkám dodnes. Poškodilo to mé sebevědomí, nepříjemná komunikace byla s učiteli ve školce i škole, přišel jsem o energii, elán do práce, moje životní úroveň šla dolů. Křivé obvinění je stigma, které se nepodařilo odstranit u všech lidí, kterým jsem vysvětloval, že obvinění není pravdivé," popsal zdrcený otec.

Lež šířila i babička

Helena L. navíc tvrdila, že její syn se nejdříve svěřil babičce a dědovi. Prý jim řekl, že s tatínkem mají tajemství. Babička pak lékařům začala tvrdit, že chlapečka zneužívá vlastní táta.

Soudce nakonec toto nechutné jednání potrestal jen podmínkou. Helena L. navíc už jednu podmínku má z minulosti. Napadla soudní vykonavatelku.

"Obžalovaná zezadu přistoupila k vykonavatelce, která v té době nesla z bytu nezletilého chlapce. Toho se jí snažil vzít chlapcův děd. Obžalovaná úřednici uchopila za vlasy v týlu a silou s nimi trhla. Ta zavrávorala a byla nucena nezletilého pustit," uvedl podle webu idnes.cz státní zástupce Jan Hrubý. Kvůli tomuto jednání nemohl táta svého syna vídat, i když na to měl právo...

Související články

Další články

Nejnovější kauzy