Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Odpolední siesta na stavbě železnice: Fotky spících dělníků pohoršily veřejnost

Odpolední siesta na stavbě železnice: Fotky spících dělníků pohoršily veřejnost
Zdroj: Extra.cz
Železnice
Lidem, kteří se 17. září procházeli v odpoledních hodinách kolem stavby železničního koridoru u Soběslavi, se nabídl pořádně zajímavý pohled. Dělníci, kteří na železnici pracovali, si ustlali přímo na hromadě vykopané zeminy. Pracovní morálka pak pořádně pobouřila kolemjdoucí. Podle všeho ale měli po směně a na oddech měli nárok.

Dělníci na stavbě železnice u Soběslavi si pro svou odpolední siestu vybrali pořádně neobvyklé místo. S ničím se totiž nepárali a lehli si přímo na hromadě navršené zeminy. Co naplat, že nešlo o nejpohodlnější místo, kde si dát "dvacet".

Kolemjdoucí se zhrozili nad pracovní morálkou

Dvou spících pracovníků si pak všimli kolemjdoucí, kteří nestačili zírat. Obzvlášť ve světle událostí z léta, kdy se na tratích vyskytlo až neobvykle vysoké množství nehod a vykolejených vlaků. I proto se možná tolik podivovali nad pracovní morálkou obou spících mužů, o které informovali i redakci eXtra.cz.

Podle Správy železnic ale stavba pokračuje podle plánu a nedochází k nějakým průtahům. "Pro Správu železnic jako investora stavby je stěžejní, aby práce probíhaly podle harmonogramu, což se daří. Na tuto situaci nicméně upozorníme zhotovitele stavby, jde o zaměstnance jednoho z dodavatelů stavebních prací," informovala mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

Nejspíš měli po pracovní době

Podle fotek na sobě měli spící dělníci vesty od firmy Hobst. Podle mluvčího firmy Ondřeje Cikharta ale nejde o zaměstnance jejich společnosti. "Sebrat někde cizí reflexní vestu není problém," vysvětlil Cikhart.

Ten ale zároveň upozornil, že dotyční nedělali nic špatného, jelikož měli pravděpodobně po konci směny. "Dle zjištěných informací předpokládám, že dotyční pracovníci vykonávali od 6:00 těžkou manuální práci a pracovní doba jim skončila v 15:00. Zřejmě usnuli při čekání na odvoz ze stavby," tuší Cikhart.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy