Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Odpadlík Lorenzo Lamas slaví 64: Idol na motorce stárne s grácií

Odpadlík Lorenzo Lamas se změnil. Snaží se ale udržet si mladistvou tvář prostřednictvím plastik.
Zdroj: Profimedia.cz a USA Network, koláž: eXtra.cz
+ Dalších 7 fotografií
Narozeniny

Z herce Lorenza Lamase (64) je dědeček. Světově proslulý milovník plastických operací, který právě slaví narozeniny, si zahrál v celé řadě filmů, ale v srdcích televizních diváků navždy zůstane sexy Reno Rainesem, hlavním hrdinou ikonického seriálu 90. let Odpadlík. 

Herecká rodina

Ačkoli je herec Lorenzo Lamas už dědečkem, jeho život byl pořádná jízda. Narodil se v kalifornské Santa Monice 20. ledna 1958 a herecké geny měl doslova v krvi. Jeho otcem byl herec a režisér s argentinskými kořeny Fernando Lamas (†67) a matka Arlene Carol Dahl, která zemřela ve věku 96 let loni v listopadu, byla také herečkou s původem z Norska.

Sexy Odpadlík

Svou hereckou kariéru Lorenzo začal po boku svého otce Fernanda ve filmu 100 pušek z roku 1969. Jeho cesta na výsluní přišla ale až po dlouhých devíti letech, kdy dostal roli v legendárním filmovém muzikálu Pomáda. V roce 1992, kdy se Lamas poprvé objevil seriálu Odpadlík, si jako drsný bývalý policista Reno Raines získal srdce mílionů fanoušků a fanynek po celém světě a jeho hvězda zamířila strmě vzhůru na hollywoodské nebe. Ačkoli si díky ztvárnění dlouhovlasého motorkáře zahrál v řadě dalších snímků, navždy už zůstal hercem jedné role a nikdy již nezazářil tak jako v Odpadlíkovi. Naposledy se objevil v Las Vegas Vietnam: The Movie či Bleach, Trail Blazers a Palm Springs Confidential.

Závislost na plastikách

Dnes bychom Odpadlíka Rena v Lorenzu Lamasovi poznali jen stěží, jeho tvář totiž navždy poznamenala láska k plastickým operacím. Se stárnutím se slavný herec nemohl smířit už před šedesátkou. I když zákroky tohoto druhu bývají zejména doménou žen, Lorenzo podlehl hollywoodskému tlaku na dokonalost. Jenže všeho moc škodí, a když nevíte, kdy přestat, může to dopadnout špatně, třeba s nafouklým obličejem postrádajícím mimiku.

To, že po ikoně devadesátých let ženy dříve šílely, dokládá i jeho pět manželství. Jeho poslední manželka Shawna Craig (35), se kterou se herec roku 2018 rozvedl, je o polovinu let mladší temperamentní playmate. Možná proto měl i potřebu si "zamachrovat", aby vedle ní nevypadal jako stařík. To se mu ovšem šeredně vymstilo. Jeho první plastika trvala 7 hodin a zas takový rozdíl to nebyl. Od té doby to ale vypadá, že je na zákrocích závislý.

Pomáhá dětem

Právě se svou poslední ex se Lorenzo roku 2012 zůčastnil americké verze oblíbené reality show Výměna manželek, která ve své české verzi získala velkou popularitu i u nás. Několik pořadů tohoto typu dokonce Lamas sám režíroval a moderoval. Herec, jenž napsal autobiografii s názvem Srdcem odpadlík, má také vlastní nadaci Lorenzo Lamas Ride For Life, s jejíž pomocí shání peníze na transplantaci orgánů dětem třetího světa.

Jeho slabost pro pomoc dětem je možná dána i tím, že je sám šestinásobným otcem, a dokonce i dědečkem. Se Shawnou pomohli k druhému miminku i Lorenzově dceři Shayne. Po mimoděložním těhotenství již nemohla mít děti, ale miminko jí odnosila Lamasova tehdejší žena Shawna. Lamas se tedy roku 2015 stal dědou i tátou v jedné osobě.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy