1. Slzy štěstí

Carey Mulligan, která si zahrála Daisy, Gatsbyho životní lásku, se dozvěděla o svém obsazení po telefonu. Byla zrovna na návrhářské večeři, kam dorazil i slavný Karl Lagerfeld. Najednou jí volal režisér Baze Lurman a oznámil jí, že má roli. „Ihned jsem propukla v nekontrolovatelný pláč. Všichni si mysleli, že nejsem normální,“ zavzpomínala herečka.

2. Chtivý Leonardo

A nebyla to jenom Carey, kdo chtěl mermomocí roli. Na Jaye Gatsbyho se Leonardo DiCaprio třásl od samého začátku. Gatsby si splnil americký sen. Vlastní pílí se z naprosté chudoby vypracoval na jednoho z nejbohatších mužů země. „Tahle postava se může interpretovat všemi možnými směry. Je to beznadějný romantik, posedlý šílenec, zbohatlík, co chce víc, nebo gangster,“ nechal se slyšet.

3. Luxus do posledního detailu

Byla to doba velkolepých večírků, krásných šatů, koktejlů a tak trochu dekadence. Tedy pokud jste měli peníze. Což Daisy měla. Proto jí ve filmu zdobí blonďatou hlavu diadém od známé šperkařské společnosti Tiffany & Co. Čelenka má hodnotu v přepočtu 3 800 000 Kč. Tomu se říká detailní propracování!

4. Nehoda na place

Režisér Baz Luhrmann se motal tam, kde neměl. Na place prolézal pod jeřábem a myslel si, že má dostatečnou rezervu, jenomže byl strojem uhozen do hlavy. Nakonec to spravily 3 stehy a on to bral sportovně.

5. Odmítnutá role

Role největšího záporáka Toma Buchanana byla nejdřív nabídnuta Benu Affleckovi. Ten měl ale v té době hodně pracovních povinností a odmítl. Pak to tvůrci zkoušeli ještě s Lukem Evansem a Bradleym Cooperem. Nakonec si žárlivého manžela Daisy zahrál Joel Edgerton.