Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Odměna 500 korun za očkování proti covidu? Kravina, shodují se lidé a bouří se

Odměna 500 korun za očkování proti covidu? Kravina, shodují se lidé a bouří se
Zdroj: Pixabay
Čtenáři reagují

Spousta lidí nemá motivaci k tomu, aby se zaregistrovala k očkování a přišla na něj. Tomu ale chtějí odborníci zamezit. Pokud by se podle nich dávala lidem finanční odměna třeba ve výši 500 korun, mnoho lidí by se nakonec k očkování přihlásilo. Lidem se ale motivace peněžní odměnou příliš nepozdává.

"Je to směšné. Buď chci a jsem přesvědčen, že ano, nebo mě asi pět stovek nespasí," myslí si o finanční odměně za očkování jeden z komentujících na sociálních sítích. Lidem se diskuzích obecně moc nelíbí, že odborníci chtějí uplácet penězmi. Očkování by totiž podle mnohých mělo být dobrovolné.

"Pokud se budu chtít naočkovat, určitě nebude hrát roli 500 Kč ani žádné jiné peníze, ale pouze můj rozum," přitakává další z uživatelů.

Někteří pak za odměnou vidí dokonce cílenou provokaci. "Určitě bych se nenechal očkovat kvůli penězům. Udělal jsem to proto, že si myslím, že to je správné a nejspíš jediné řešení v boji proti covidu. A ta pětistovka je tam schválně, aby rozmíchala vášně," říká muž, který se už nechal naočkovat.

Očkovat se nenechají

V diskuzích na Facebooku je ale také mnoho lidí, kteří vakcínu zásadně odmítají. Nic na tom nejspíš nezmůže ani finanční motivace. "Ani za deset tisíc, mám rád život, ať si to svinstvo dá ten, kdo tento příspěvek vymyslel. Jen hlupáci se za prachy nechají očkovat," zlobí se jeden z odpůrců vakcíny.

Podobných názorů se přitom objevuje víc. přestože je klinicky dokázané, že schválené vakcíny jsou bezpečné. "Co to je za kravinu? Je mi přednější zdraví, než neprobádané vakcinační sra*ky," říká další z odmítačů. Je tak vidět, že motivace penězmi zas tak dobře fungovat nejspíš nebude.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy