Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Odložené operace kvůli covidu: Kamarád měl dostat bypass, syn ho našel mrtvého, tvrdí žena

Odložené operace kvůli covidu: Kamarád měl dostat bypass, syn ho našel mrtvého, tvrdí žena
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
reakce lidí
Kvůli koronaviru se toho ve zdravotnictví dost změnilo. Pokud nejde o akutní případ, lidé by podle lékařů neměli vůbec navštěvovat nemocnice a ordinace, aby se nákaza zbytečně nešířila. Operace, na které někteří čekají měsíce, budou muset počkat, pokud není pacient v ohrožení života. Zeptali jsme se vás, zda máte zkušenosti s tím, že by vám nebo vašim blízkým odložili lékaři důležitý zákrok. A některé odpovědi opravdu překvapily...

"Ano, kamarád z Třebechovic. Ve čtvrtek měl nástup do Hradecké nemocnice na bypass, dva dny před plánovanou operací se dozvěděl, že mu to odkládají. Ze čtvrtka na pátek zemřel, našel ho ráno vlastní syn. Byl to hodný a poměrně mladý člověk," vylíčila zlomená kamarádka zesnulého muže.

"Mámě odložili na jaře operaci kolene, šlo o kloubní náhradu. Teď měla jít, už má všechna vyšetření hotová včetně covidu a zase nenastoupila. Už vidím, jak jí pak řeknou, že už je pozdě, protože už vůbec nechodí," popsala situaci své maminky Miloslava.

Názory na existenci viru se stále rozcházejí

"Mamce zrušili operaci srdce. Ne kvůli přetíženým kapacitám, ale kvůli tomu, že musí mít pro covid volná lůžka. A ta volná lůžka mají pořád. Takže asi tak. Takže otázkou je, kolika lidem se nedostane včasné léčby a lékařské péče kvůli nějaké pseudopandemii," rozčílila se jedna z komentujících.

"Několikrát lékaři a Česká lékařská komora vyzývala naše občany, aby dodržovali pravidla a pomohli zdravotníkům zvládnout situaci. Toto je výsledek. Každý jen bojkotuje a dělá si srandu ze smrtelné infekční choroby, tak si pak nestěžujte, že ruší plánované výkony," vyjádřila se jedna z žen k odpíračům roušek a vládních nařízení.

Situace v sousedních zemích

"Jo, to mi říkala teď moje doktorka v Německu. Měla tam Češku s nádorem na krku. U nás ji odmítli léčit. Hnus," kroutila hlavou další z komentujících. "Synovi 3x odložili operaci kýly, aniž by ho někdo viděl. Nakonec ho operovali akutně, ale bylo to v Německu," přidala se další.

"V Polsku to teď odkládají běžně. Někteří lidé umírají, protože prostě záchranka pro ně nepřijede. Tak tomu bylo nedávno, kde těhotná žena, 28 let, bohužel zemřela z důvodu neposkytnutí pomoci, kdy ji 3 nemocnice nepřijaly. Dva týdny zpátky tady v Polsku umřel pán v zachránce, kde ležel 6 hodin, bohužel ale prý pro něj v nemocnici nebylo místo," popsala situaci v Polsku uživatelka.

Kolik lidí takhle zemře, zuří veřejnost

"To, že se operace odkládají, je holý fakt. Doufám, že se vládě a jejím poradcům dobře spí. Kolik lidí takhle zařve? Já myslím, že operace nádorů či srdcí nepočkají. Moje dcera si před 14 dny rozflákala meniskus, dostala ortézu, berle a injekce proti trombóze s tím, že se neoperuje a bude kdoví kdy. Noha bolí, do práce nemůže (dělá ve zdravotnictví), je jí 20. Tohle vám přijde normální? Mně ne. A to nemluvím ani o zákrocích bez kterých byste byli v ohrožení života. Teď budou spokojený aspoň zastánkyně domácích porodů. Tuším, že i rodit v nemocnicích se brzy přestane," rozlítila se Ivana.

"Je to děsivé. Spoustu lidí potřebuje okamžité vyšetření, léčbu nebo operaci a nemají covid. Nemocnice s tím musí počítat, vyhradit lůžka a poskytovat péči. Jinak budeme mít opravdu hodně mrtvých a ne na covid," stojí v jednom z komentářů. Na tomto názoru se shodly desítky lidí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy