Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Odhoďte telefon. 5 vět, které říkejte druhým: Může se stát, že bude pozdě

Odhoďte telefon. 5 vět, které říkejte druhým: Může se stát, že bude pozdě
Zdroj: pixabay
+ Další fotografie
Dnešní doba je poněkud zvláštní. Všichni vlastníme telefon, notebook a různé komunikační věci, které nám mají usnadňovat život. Bohužel, když se zamyslíme do hloubky, je tomu spíš naopak. Posíláme esemesky a přes sociální sítě sdělujeme své pocity. Děláme to však i v našich reálných životech?

Uvědomit si, že čas se nedá zastavit, by měl každý. Žádné sociální sítě a ani ten sebenejlepší status vám nezajistí ten pravý pocit života. Komunikace v dnešní době probíhá jen skrz zprávy, dokonce i když lidé jsou od sebe jen pár metrů. Ochuzujeme se tak o hodně věcí, které nelze ničím nahradit. Odhoďte telefon a vyslovte tato magická slova.

Přemýšleli jste nad tím, že třeba už nebudete mít nikdy možnost říct druhým, že je máte rádi či že vás něco mrzí? Zamyslete se a zkuste to změnit. Odložte telefon a vnímejte realitu. Pět jednoduchých bodů vám pomůže se zamyslet a přehodnotit své vztahy a komunikaci.

1. Miluju tě

Někdo si možná řekne, že tato slova jsou moc expresivní. Záleží na úhlu pohledu a s jakou vážností tato dvě slova říkáte. Pokud někoho máte rádi - a nemusí to být jen váš partner - neotálejte a řekněte mu toto slovní spojení. Je to ta nejjednodušší cesta, jak někomu vyznat své city. Žádné zprávy ani smajlíky. Hezky napřímo.

2. Děkuji ti

Další magická slova, která vám vykouzlí blažený pocit. Poděkujte za laskavosti i lidem, které neznáte a nejsou s vámi běžně v kontaktu.

3. Jsi hoden lásky

Osamělost je stav, kdy nás trápí samota. Nejhorší však je samota, když se trápíme vedle ostatních. Můžete si vybrat, s kým se budete stýkat, pokud vám to nevyhovuje. Naučte se říkat ne. Naučte se proto dávat více lásky sami sobě. Čím více budete spokojeni sami se sebou, tím více nebudete žadonit o společnost druhé a o jejich lásku. Uvidíte, že nakonec přijde sama. A ti, které máte rádi.

4. Omlouvám se ti

Toto další magické spojení obsahuje dvojnásobnou energii. Značí totiž to, že vám na druhém člověku záleží. Je to velmi podobné spojení jako Miluji tě. Pokud toto vyslovíte, nejenže se uleví člověku, kterému to říkáte, ale hlavně vám. Není nic horšího než zůstat v křivdě.

5. Odpouštím ti

Pokud prožijete nějakou zradu, je pravděpodobné, že se budete cítit oslabeni a možná trochu v ústraní. Postupem času však přijdete na to, že odpustit je to nejlepší, co můžete udělat. Díky tomu se stanete silnějším. Odpouštím ti je kouzlo, kterým odpustíte hlavně sami sobě. Uleví se nejen člověku, kterému to řeknete, ale i vám.

Smutný pohled na Martina Kociána. Tohle s ním udělalo dvacet let na drogách

Související články

Další články

Nejnovější kauzy