Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

ODHALENO: Sezona medvědího česneku je tu, MÍSTA, kde si ho v Praze natrhat!

ODHALENO: Sezona medvědího česneku je tu, MÍSTA, kde si ho v Praze natrhat!
Zdroj: pixabay.com
Předchozí Další
+ Dalších 6 fotografií
Ušetříte
Začala jarní sezona a s ní přichází i rozkvět různých bylin. Mezi ně patří i léčivá bylina zvaná medvědí česnek. Aromatická rostlina přinese do vaší kuchyně vůni i chuť jara.

Medvědí česnek je velmi zdravá, ale i chutná rostlina. Už staří Germáni věřili v to, že tento druh česneku dodává medvědí sílu. A tak se v obchodech prodává draze. Ovšem na počátku jara ho můžeme natrhat zcela zdarma téměř všude. Na bylinu je potřeba vyrazit hned zkraje jara, než zazelenají koruny stromů.

Medvědí česnek si libuje ve stínu a vlhku. Nejlepší je ho hledat kolem lesních potůčků nebo v parcích. Zejména v listnatých a lužních lesích. Dávejte si pozor, abyste si ho nespletli s jedovatou konvalinkou. Rostliny jsou si dost podobné, ale mají zcela odlišnou vůni.

I v Praze jsou místa, kde můžete medvědí česnek najít. Když se rozhodnete vydat po stopách léčivé byliny, buďte však opatrní. Z každé rostlinky si utrhněte jeden až dva lístky a nechte ji dál žít. Rozhodně neškubejte květ. Bohatě vám postačí pár lístků, aby bylina mohla růst i pro další generace.

Mezi doporučená místa na sběr česneku v hlavním městě patří například park Divoká Šárka. Tam se vyskytuje hojně. Také podél Hladové zdi na Petříně je dobré ho hledat. Pro bylinu je známý i park Letná. U obory Hvězda můžeme rostlinku rovněž najít.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy