Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Sečteno, podtrženo! Jaký byl Kellnerův majetek těsně před tragédií

Sečteno, podtrženo! Jaký byl Kellnerův majetek těsně před tragédií
Zdroj: Sugarcane Restaurant/ PPF/ eXtra.cz
+ Další 3 fotografie
Kellnerův majetek
Nedávno zveřejnil americký Forbes žebříček nejbohatších lidí na světě. A protože se data sbírala ještě předtím, než Kellner tragicky zahynul dne 27. března při pádu vrtulníku, v žebříčku jeho jméno nesmělo chybět. Na jakém pořadí se nejbohatší Čech umístil a na kolik miliard byl odhadován jeho majetek?

Petr Kellner, který minulý měsíc tragicky zahynul při pádu vrtulníku na Aljašce, disponoval značným bohatstvím. Není divu, že byl proto významným magazínem Forbes tradičně zaznamenáván do seznamu nejbohatších lidí na světě. Americká mutace tohoto magazínu sbírala data k 27. březnu, proto se Kellner se svým majetkem do listu ještě stihl dostat předtím, než předčasně skonal.

Krásné 110. místo

V nejnovějším žebříčku tak Kellner obsadil krásné 110. místo se svými 382 miliardami korun (17,5 miliardy dolarů) a oproti ostatním Čechům v listu má značný náskok. Proti roku 2019 se Kellnerův majetek rozrostl o 2,6 miliardy dolarů. Po jeho smrti jmění s největší pravděpodobností přejde na manželku Renatu Kellnerovou a celou rodinu.

Žebříček Forbese obsadilo devět nejbohatších Čechů

Druhým nejbohatším člověkem z Česka se stal poprvé Karel Komárek (52), kterému Forbes připisuje 121 miliard korun (5,5 miliardy dolarů). Komárek vlastní skupinu KKCG, která se soustřeďuje na oblast loterií a herního průmyslu, ropy a zemního plynu a nebo informačních technologií či real estate. Na třetí místo klesl realitní magnát vlastnící CPI Property Group Radovan Vítek (50) se svými 105 miliardami korun (4,8 miliardy dolarů).

Mezi dalšími Čechy v žebříčku, kterých je dohromady devět, je také majitel Evropského průmyslového holdingu Daniel Křetínský (45), premiér Andrej Babiš (66), spolumajitel Penty Marek Dospiva, investor Pavel Tykač (56) či spoluzakladatel firmy AVAST Eduard Kučera (68).

U všech českých zástupců hodnota majetku přes těžký rok poznamenaný koronavirovou pandemií stoupla. Je to dáno nejen výsledky samotných firem, ale také pohyby kurzů akcií, od nichž se hodnota majetku odvozuje, a pohyby měnových kurzů, zejména mezi dolarem a eurem a mezi dolarem a korunou. Česko má v žebříčku největší zastoupení ze všech států střední a východní Evropy.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy