Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Odešla ve snu... Zdrcené matce zemřela holčička (†2) na spalničky: FOTKY K PLÁČI

Zdroj: Facebook
+ Další 2 fotografie
Doufala do posledního okamžiku, malá Naděnka ale byla zcela bez šance. Nyní zlomená maminka zveřejnila fotky utrpení své dcery v nemocnici a chce tím apelovat na ostatní rodiče, aby nechali své děti proti této strašlivé nemoci očkovat.

Srbka Dragana Petrovic sama své dítě nechat očkovat nemohla. Její Naďa, která se narodila 8. května 2015, trpěla vážnou poruchou autoimunitního systému. Tu jí diagnostikovali v jednom roce a právě kvůli ní často pobývala v nemocnici.

Tím také došlo k osudnému pochybení lékařů, kteří ji dali v lednu na pokoj s chlapečkem nakaženým spalničkami "Často jsme byly v nemocnici, protože Naďa musela uměle dostávat vápník, pomocí tabletek se to nedařilo," říká Dragana s tím, že když se dozvěděla, že malá přišla do kontaktu se spalničkami, zhroutil se jí svět. "Věděla jsem, že to od něj chytí, i když jsem v hloubi duše doufala že ne. Ale bohužel..."

O pár dní později dostala Naďa vysokou horečku. "Ten večer upadla do snu a už se z něj nikdy neprobrala. Nejedla, nepila, nereagovala. S každým dnem se zhoršovala. Potvrdili nám, že jsou to spalničky. Lékaři na JIP dělali, co mohli, ale 4. dubna v 18:30 Nadě narostla andělská křídla."

Dragana svůj žal proměnila v apel, aby všichni rodiče nechali své děti očkovat. Ona sama nemohla. "Můj andílek odešel moc brzy, ale já budu bojovat, aby už nikdo nemusel procházet tím co my." Odpůrci očkování jsou důvodem toho, proč se spalničky znovu objevují po celé Evropě, Česko nevyjímaje. V dubnu se s epidemií této zákeřné nemoci potýkala Praha.

Související články

Další články