Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

"Odešla mi cukrovka." Češi si na sociálních sítích utahují z výroku prezidenta Zemana

"Odešla mi cukrovka." Češi si na sociálních sítích utahují z výroku prezidenta Zemana
Zdroj: profimedia.cz
Internet si začíná utahovat z našeho prezidenta Miloše Zemana. Ten na tiskové konferenci řekl, že se zázračně uzdravil z cukrovky i přes to, že často jí sladká jídla. Diabetologové z celého Česka se k tomuto tvrzení také vyjadřují s úsměvem. Podle nich je to nemožné.

„V sobotu mi odešla cukrovka. Po dlouhých a dlouhých letech jsem byl zbaven této choroby, patrně proto, že v poslední době jím velmi často sladká jídla, neboť mně chutnají. Je to trošku paradoxní terapie, ale vyplatila se," řekl Miloš Zeman na tiskové konferenci.

Tímto tvrzením popřel veškeré spekulace, které mluvily o jeho zhoršujícím se zdravotním stavu. Podle diabetologa se ale cukrovka jen tak vyléčit nedá. Zeman také popřel, že by ho sužovala dna - nemoc, při které v kloubech a okolních tkáních krystalizuje kyselina močová.

Podle diabetologa Milana Kvapila je tohle tvrzení nereálné. „Diabetes se nedá vyléčit, ale dá se léčit změnou životosprávy a léky, organismus pak může být na úrovni zdravého člověka. To možné je,“ řekl pro iDNES.cz. „Díky léčbě se dá dosáhnout toho, že kdyby ho někdo vyšetřil a nevěděl, že měl cukrovku, tak řekne, že cukrovku nemá,“ dodal lékař.

Čechy na internetu toto tvrzení náramně pobavilo a nyní vymýšlejí co nejlepší vtip, který by na Zemana sedl. Během několika hodin od tiskové konference se na sociálních médiích vyjádřily k Zemanovu výroku tisíce lidí a některé vtipy jsou opravdu originální. Vtipálci například poukazují, že dobré cukrovky se vracejí, a tropí si podobná šprťouchlata.

Související články

Další články