Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Odešla hvězda Blade Runner a Jestřábí žena: Rutger Hauer (†75) nečekaně zemřel

Zdroj: csfd
+ Dalších 6 fotografií
Tragédie
Smutná zpráva o tom, že zemřela hvězda filmu Blade Runner, se dnes rozšířila po internetu. Holandský herec Rutger Hauer opustil tento svět ve věku 75 let. Podle slov jeho agenta zemřel 19. července po krátkém onemocnění. Odešel v poklidu svého domova a rodina se s ním rozloučila na dnes konaném obřadu.

Všechny fanoušky sci-fi filmů jistě dostane do kolen smutná zpráva o smrti herce Rutgera Hauera (†75). O odchodu do hereckého nebe holandské filmové legendy informoval jeho agent Steve Kenis. Fanouškům sdělil, že Rutger zemřel po krátkém onemocnění v poklidu jeho domova. Rodina a přátelé se s ním loučili během dnešního dne.

Rutger se narodil 23. ledna roku 1944 ve městečku Breukelen, které se nachází nedaleko Amsterdamu. Jeho oba rodiče byli herci a také vyučovali na škole herectví v Amsterdamu, díky čemuž se Rutger objevoval na divadelních prknech už v pěti letech.

Jakožto herec to dotáhl velmi daleko. Jeho americké dobrodružství začalo filmem Noční dravci z roku 1981, kde si zahrál po boku herce Sylvestera Stallone (73). Rok na to byl obsazen do osudové role, díky které si ho všichni pamatují. Zahrál si postavu Battyho ve veleúspěšném sci-fi filmu Blade Runner, kde hlavní roli měl Harrison Ford (77). Mezi jeho další skvělé snímky patří například Jestřábí žena z roku 1985, ve které si střihl hlavní roli vedle Michelle Pfeiffer (61).

Hauer se objevil opravdu v mnoha snímcích, mezi nimiž nechybí například thriller z roku 1986 s názvem Stopař. Jako další úspěchy se jistě počítá film slavného režiséra Quentina Tarantina z roku 2005 Sin city - město hříchu, ve kterém zářil i Bruce Willis (64) nebo Jessica Alba (38). Dalším neméně známým filmem ze stejného roku je Batman začíná.

Rutger Hauer má za sebou obzvláště pestrou hereckou kariéru. Zejména ho diváci mohli vidět ve sci-fi, akčních, dramatických, či hororových filmech. Natočil opravdu nespočet filmů a mnoho z nich bylo i patřičně oceněno. Jeho památka bude žít věčně.

Související články

Další články