Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Nšo-či odešla do věčných lovišť: Zemřela krásná sestra legendárního Vinnetoua

Zemřela krásná sestra náčelníka Apačů.
Zdroj: Jadran Films
+ Další fotografie
Smrt

Ve věku 81 let zemřela francouzská herečka Marie Versini. Její nejznámější rolí je ztvárnění sestry náčelníka Apačů Vinnetoua. Podle zahraničních médií zemřela 22. listopadu a byla obklopena svými nejbližšími.

Legendární western Vinnetou byl natočen již v roce 1963, ale lidé si nejen konverzace, ale i postavy z tohoto snímku neustále pamatují. Jenže nyní přišla smutná zpráva. V 81 letech zemřela Marie Versini, krásná francouzská herečka, která si zahrála Nšo-či, mladší sestru náčelníka Apačů Vinnetoua.

Podle zahraničního Bildu zemřela ve svém bytě v bretaňském Guingampu a byla obklopena svou milující rodinou. „Děkujeme všem fanouškům za jejich přátelství a loajalitu,” uvedla rodina.

Nšo-či ztvárnila ve 23 letech

Marie Versini se narodila v Paříži v srpnu 1940. Její první filmová role přišla, když jí bylo osmnáct let. O pět let později ztvárnila jednu z nejdůležitějších rolí ve zřejmě nejznámějším westernu Vinnetou. Obsadili ji do role sestry samotného náčelníka Apačů Vinnetoua Nšo-či. Podle milovníků tohoto snímku byla její postava vždy považována za ztělesnění lásky, krásy a loajality.

Kromě Marie Versini jsou již po smrti také dva hlavní představitelé legendárních filmů, a to Pierre Brice (†86), který ztvárnil samotného náčelníka Apačů, a Lex Barker (†54) známý jako Old Shatterhand.

Související články

Další články