Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Odešla další herecká legenda (†94): Zářila v seriálu Kojak nebo filmu Moje tlustá řecká svatba!

Herec Michael Constantine.
Zdroj: Profimedia
Úmrtí herce

Oblíbený americký herec Michael Constantine (94) zemřel už 31. srpna, ale zahraniční média o jeho skonu informovala až nyní. Jeho nejznámější role jsou ve snímcích Moje tlustá řecká svatba  z roku 2002 nebo Inspektor Kojak. 

Oblíbený americký herec Michael Constantine zemřel na stáří dne 31. srpna ve svém domě v Readingu v Pensylvánii. Svou kariéru zahájil herec, který byl charakteristický hustým obočím, na konci padesátých let a o té doby hrál v desítkách filmů a seriálů.

Narodil se v roce 1927 a má řecký původ. V roce 1970 získal cenu Emmy za roli Seymoura Kaufmana ve filmu Místnost 222, který vysílala stanice ABC. Kromě toho hrál v úspěšném seriálu Inspektor Kojak, filmech Zhubni!, který vznikl na motivy stejnojmenného románu Stephena Kinga, nebo Pouť zatracených.

Moje tlustá řecká svatba byla hitem

Jedna z jeho nejznámějších rolí je však ve snímcích Moje tlustá řecká svatba a v jeho pokračování. Zde ztvárnil tatínka nevěsty a řeckého emigranta Guse Portokalose, který neustále tvrdí, že všechno řecké je nejlepší. Snímek se stal velikým hitem, přitom původně měl velmi nízký rozpočet asi 5 milionů dolarů. Nakonec celosvětově vydělal asi 369 milionů.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy