Včera večer se Česko dozvědělo, že geniální skladatel Petr Hapka zemřel v sedmdesáti letech po těžké nemoci, k niž se ještě přidal zákeřný Alzheimer, a jak už to u nás bývá, začali opravdu truchlit jen ti, co ho znali dobře osobně a ti, co rozumí hudbě, ostatní holota pleskala na ty facebooky ripísácké videjka s Levandulovou a výkřiky do tmy jako NE a deset vykřičníků a odkaz na článek z Novinek, protože pro 3/4 národa je Seznam to stejné jako Google.

Ti chytřejší alespoň sdíleli status Michala Horáčka, celoživotního Hapkova souputníka a kolegy, jenž je v tuto chvíli opravdu zarmoucen ze ztráty svého druhého já, zatímco smrt skladatele je běžnému uživateli sociální sítě vlastně šumák a jen udělal to, co dělají ostatní z jeho zdi.

Aby se taky neřeklo.

Hapkova duše ale může jít z toho světa spokojená nadmíru, protože tu po něm zůstaly věci, z nichž se vám chce při poslechu tajně brečet v posteli a mačkat u toho plyšovou žížalu, nebo si v práci hodit nohy na stůl, dát si dlouhej kouř, sklenku whisky a kašlat na všechno, i kdyby tam právě hořelo a běsný šéf prohazoval koťata větrákem.

Hudební intelektuálové se teď budou předhánět ve výběru jeho nejlepší skladby (mission impossible, to víme už dopředu), zato ženám z jeho okolí bude chybět velký milovník, protože – řekněme si to na rovinu – životní mízy měl tenhle lev salónů víc než dost a nenechal jedinou sukni na pokoji. O jeho mírách, a tím nemyslíme těch pro švadleny, se dodnes vyprávějí hotové legendy a i vyhlášený majitel hurikána Dalibor Janda se před ním musel sklonit.

Hapka stihl mít sedm dětí, s kolika ženami, to se nám ale nechce teď počítat, a ještě více aférek, protože takový dar z nebes, respektive z kalhot je třeba řádně využívat. Je tedy otázka, kdo po Hapkovi tuhle štafetu v českém šoubyznyse přebere, protože tu hudební zcela jistě nikdo, a my už máme jasno.

Zatímco Dalibor Janda (61) nám svým laškovným posedem pokaždé dává najevo, že se s ním může málokdo měřit, Martin Michal, pán trabantů a soudních obsílek, si lišácky schovává svoje tajemství jen pro Helenu Vondráčkovou (67) a je ochoten jen letmo naznačit, že Helena má doma doslova poklad a ten se přece nikde neukazuje, aby ostatní nezáviděli.

My moc dobře víme, že máme v tématech článku nahoře napsáno, že největší penis na světě má stejně Dalibor Janda a Pavel Novotný, ale věřte nám, že to je pravda jen z poloviny. Dalibor Janda je teď už první na řadě, protože Hapka tu není, a Pavel Novotný si jen myslí, že má největší penis, ale ve skutečnosti má největší koule!

A teď nás omluvte, Pavel začíná kvůli téhle větě strašně běsnit a už nese kotě a větrák. Jdeme si proto dát nohy na stůl, zapálit cígo, otvíráme whisku, pouštíme Hapku a kašleme na všechno.