Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Oddaný tatínek Petr Kellner: Svým čtyřem dětem četl pohádky a hrál si s nimi na indiány

Tajuplný Kellner si střežil soukromí rodiny.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 8 fotografií
Slova o dětech
Zesnulý Petr Kellner (†56) si vždy střežil své soukromí jako oko v hlavě. Přestože byl dříve workoholik, poslední dobou se snažil stavět rodinný život na první místo. Na děti si vždy snažil najít čas, rád s nimi jezdil na hory, které se mu pak staly osudnými.

Děti a rodina na prvním místě

Dříve pro něj byla na prvním místě práce, později ale změnil nejbohatší Čech priority. Rodina pro něj byla vším a její soukromí si střežil jako oko v hlavě, jediný mediálně známý její člen je dcera "Anna!:https://www.extra.cz/tema/anna-kellnerova (24). Dětem, když byly malé, četl před spaním pohádky, vždy si našel čas, aby s rodinou povečeřel. Přitom se ale stále držel na absolutní špici a vydělával miliardy. Pro většinu lidí nepochopitelné, pro Petra Kellnera realita všedního dne. Rodinu na úkor kariéry totiž obětovat nikdy nehodlal. A protože se kvůli pracovní vytíženosti v minulosti vracel domů kolem půlnoci, naučil se lépe organizovat svůj čas.

„Dřív to bylo práce–rodina, teď to mám rodina–práce. Tak je to správné, prostě to přichází s věkem. Začal jsem dětem číst pohádky, naučil se lépe hospodařit s časem a dostal jsem se do stavu, kdy s nimi společně večeřím. Před deseti lety jsem se z práce domů naprosto pravidelně vracel v jedenáct ve dvanáct v noci. Každému, komu se narodí děti a vychovává je, se přirozeně mění pohled na svět,“ svěřil se už v roce 2007 Hospodářským novinám podnikatel.

Děti neměly normální dětství

S dětmi rád dováděl i na horách, které se mu později staly osudnými. Byl to prostě dobrodruh tělem i duší. Není divu, chodil do pionýra i do skautu. Pionýr se mu sice moc nelíbil, ale skauta miloval a s celou skautskou partou se scházel i po letech. Hospodářským novinám se svěřil, že s dětmi vyrážel dokonce i pod indiánská týpí. "Děti to milují a já si tím připomínám dobu, kdy jsem vyrůstal, a chci jim to ukázat," zavzpomínal a dodal, že si dokonce vysloužil i indiánskou přezdívku."Můj vrcholný kousek ve třinácti byl, když mi k rozdělání ohně stačil jen nůž. Žádné sirky," zavzpomínal pak na počátky své dobrodružné kariéry v rozhovoru pro Hospodářské noviny.

Jenže peníze a sláva s sebou nesou i úskalí. A Petr myslel hlavně na děti. "Mám strach, že mi jednou vyčtou, že neměly úplně normální dětství," přiznal. Petr Kellner, který měl čtyři děti a prožil dvě manželství, dále řekl, že pokud by všichni jako rodina chtěli žít anonymně úplně, museli by se vzdát života v Česku. To se mu ale nechtělo, protože naši zemi měl rád...

Souboj liliputů na Clash of the Stars: Malej Zmijozel hubne, Obr mluví o tiché vodě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy