Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019 Vánoce 2019

Nejnovější kauzy

Odcizili vám účet na sociální síti? Máme pro vás návod, jak ho získat zpět!

+ Další 3 fotografie
RADY NAD ZLATO
Sociální sítě dnes hýbou světem, a dokonce se najdou lidé, kteří žijí spíše ve virtuálním světě nežli v reálném. Mnoho lidí nebo firem ale používá sociální sítě jako nástroj pro komunikaci, marketing, průzkumy a mnoho dalšího. Jsou lidé, kteří by v případě odcizení účtu na sociální síti mohli přijít o důležité kontakty, klienty, ba dokonce o práci! Jak postupovat při odcizení účtu a nejlépe tomu zcela předejít?

Mnoho lidí si myslí, že se jich toto téma absolutně netýká a varovné upozornění pro ověření hesla, dvojitého zabezpečení či přidání ověřovací otázky zcela ignoruje. Je to ale opravdu důležité a pokud máte na sociálních sítích důvěrné informace v konverzacích, smlouvy a dokumenty s osobními údaji nebo si pečlivě několik let schraňujete followery na Instagramu a neradi byste o ně přišli, je na čase s tím něco dělat!

Silné heslo a dobře zabezpečený e-mail Dobře zabezpečený e-mail je základ. Nejlepší je proto asi založit si e-mail u společnosti Google, kde si nastavíte dvojité ověření přes telefonní číslo a kde dokonce můžete vidět, z jakých zařízení a kde se k němu přihlašujete. Také je nejlepší si zabezpečit stejným způsobem sociální sítě, dvojité ověření lze nastavit jak na Facebooku, tak na Instagramu, a i když je to občas otravné, stojí to za to! Také je dobré mít silné heslo, které se skládá z malých i velkých písmen a několika čísel. Hesla typu „Ahoj123“ se ale opravdu za silná nepovažují.

Pozor na falešné ověřovací e-maily od Instagramu či Facebooku. Mnoho hackerů totiž posílá ověřovací e-mail, který vypadá na první pohled jako oficiální e-mail společnosti. Než ale zašlete přihlašovací údaje nebo cokoliv dalšího, co po vás budou požadovat, pečlivě si všimněte, odkud byl odeslán a zdali je to opravdu e-mail od společnosti!

Kontrolujte, komu dáváte svolení Spousta aplikací na úpravu fotek, videí, filtrů či smajlíků chce povolit přístup k vašemu Instagramu. Dejte si proto velký pozor, zdali je aplikace opravdu důvěryhodná a jestli má dobré recenze. Pokud byste měli podezření, že se vám někdo na účet dostal, nejlepší je změnit si heslo. Spousta lidí, kteří si Instagramem vydělávají a mají na svém účtu tisíce sledujících, své heslo mění přibližně každé tři měsíce, jistota je jistota!

Jak ale postupovat při odcizení účtu? Pokud vám i přesto účet odcizí, je důležité si okamžitě změnit hesla všude, kam máte ještě přístup! Následně se pokusit o obnovu hesla, pokud vám ale dotyčný změní jak přihlašovací e-mail, tak i heslo k účtu, a dokonce i jméno, jste, dá se říct, nahraní. V případě Instagramu můžete zkoušet podporu, která si může vyžádat fotografii vašeho dokladu totožnosti, nebo požádat přátele o nahlášení účtu.

To samé se dá udělat i na Facebooku, a dokonce si pro zabezpečení můžete zvolit 2 blízké osoby z přátel, které v případě odcizení můžou společnosti nahlásit odcizení a usnadní vám přístup k účtu. Pokud by vám na ukradeném facebookovém účtu hacker otevíral a četl zprávy, jedná se o trestný čin! Konverzace na Instagramu a Facebooku jsou považovány za listovní tajemství. I samotné odcizení se považuje za trestný čin, jelikož jde o hackerství.

Proto pokud někdo napadne vaše účty, je nejlepší zajít na policii a celou věc nahlásit. Je dost možné, že vás odbudou tím, že s tím bohužel nemůžou nic udělat. OMYL! Policie s vámi musí sepsat událost a celou věc řešit! Pokud máte podezření na konkrétní osobu, nebojte se nahlásit jméno dané osoby. I když komunikace s Facebookem je dosti obtížná, minimálně přes IP adresu, ze které se hacker přihlásil, zjistí poskytovatele internetoveho připojení a následně i umístění routeru. Je dost možné, že dotyčný vyvázne bez trestu, ale rozhodně si to zapamatuje!

Mohlo by vás zajímat

Další články