Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Odchod Jiřího Růžičky: Převracelo ho 6 hasičů, sestra ho chtěla udusit a opičí láska matky Heleny

Zdroj: reprofoto Slunce, seno a pár facek
+ Dalších 7 fotografií
VÝROČÍ
Nebýt nezřízeného životního stylu, dožil by se herec Jiří Růžička (†43) začátkem roku 2021 možná už pětašedesátky. Jenže místo toho z tohoto světa odešel už před dvaadvaceti lety. Jaké byly jeho poslední okamžiky, jak těžké bylo pro zdravotníky s ním manipulovat a proč jeho matka Helena Růžičková (†67) nesnášela jeho poslední ženu?

Jiří Růžička měl 300 kg

Jiří Růžička byl velmi hřmotný, nejvíc mu zaznamenali 300 kilogramů váhy, a tak není divu, že 20. února 1999 ho zabila mozková mrtvice. Těch měl za sebou už víc, kromě toho prodělal sérii infarktů a také mu praskl vřed na dvanácterníku.

Za vše mohla žalostná životospráva, kterou zjevně odkoukal od maminky Heleny Růžičkové (†67), jež pro nějaký ten kilogram navíc také nikdy nešla daleko.

Převraceli ho hasiči

Traduje se, že představitel tlustého Josefa z trilogie Slunce, seno za noc zvládl vypít i patnáct litrů coly, takže se není co divit, že od roku 1996 až do své smrti byl ve špitále častěji než ve vlastním bytě.

„Personál Jirku neuzvedl, tak ho denně chodilo obracet šest hasičů. Dávala jsem jim pokaždé tisícovku,“ vyprávěla dle webu Blesk.cz kdysi Růžičková.

Pokus o vraždu

Ta dokonce tvrdila, že v plzeňské nemocnici nemocnému synovi usilovali o život.

„Psal nám, že v noci chodila jedna zdravotní sestra a cpala mu buničinu do hadiček, které přiváděly kyslík a potřebné léky. Prý to dělala proto, že jsem kandidovala za KSČM do Senátu, a říkávala mu, že její rodiče trpěli a umírali v komunistickém lágru a tvoje máma za ně kandiduje, tak ty taky chcípneš,“ vyprávěla po jeho smrti. Sama ho přežila o pět let.

Helena Růžičková a její opičí láska

Helena Růžičková měla velmi komplikovaný vztah s třetí jeho ženou, Helenou Růžičkovou mladší, s kterou měl dvě dcery (Kamila a Lucie). Babička se vůbec s dětmi nevídala.

„Podle mě to souviselo s její opičí láskou. V tomhle byla Helena vůči synovi strašně majetnická. Holky jsou přitom bezvadné a snacha taky,“ řekl eXtra.cz Zdeněk Troška.

Související články

Další články