Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek Útok na mešitu Věra Bílá

Nejnovější kauzy

Odchod divoké legendy! Zemřel bulharský fotbalista Trifon Ivanov

Mladší fanoušci kvalitního fotbalu ho zřejmě neznají, ale ti starší vědí, že Trifon Ivanov patřil k největším legendám evropského fotbalu. Proč? Protože byl jako vlk a nikdy neuhnul z žádného souboje. Bohužel, bulharskou legendu v 50 letech skolil infarkt.

„Ti dnešní kluci? Ti by nám nemohli nosit ani kufry,“ takhle drsně před lety setřel legendární Christo Stoičkov současnou fotbalovou generaci. Právě Stoičkov je největší legendou bulharské kopané. A tím druhým nejsledovanějším byl v Bulharsku vždy Trifon Ivanov.

V 90. letech patřil k nejlepším obráncům na světě. Sice vypadal jako dva měsíce neumytý bezdomovec, ale to nebránilo fanouškům, aby ho milovali. Z Trifona Ivanova se stala hvězda, ani o to moc nestál.

Největšího úspěchu dosáhl v roce 1994. Tehdy to Bulhaři na šampionátu v USA dotáhli do semifinále. V roce 1996 se stal bulharským fotbalistou roku.

Trifon Ivanov nebyl žádný obávaný střelec, ani to nebyl geniální rozehrávač. Měl ale něco, co potřebuje každý tým. Trifon jako obránce nikdy neuhnul a nikdy nevypustil jediný souboj. Střety s ním bolely, ale nikdy nehrál zákeřně. Byl jako vlk, jako skála, kolem které žádný útočník neprojde. Když ostatní nemohli a padali únavou, Trifon dál běhal po hřišti, jako by se hrála první minuta.

Nakonec ho dohnal infarkt. Bylo mu pouhých 50 let. Rodině prostřednictvím internetu kondolují fanoušci CSKA Sofia nebo Betisu Sevilla, kde prožil část kariéry.

Mohlo by vás zajímat

Další články