Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Odborníci varují zarostlé muže: Pokud nechcete chytit koronavirus, oholte si vousy

Odborníci varují zarostlé muže: Pokud nechcete chytit koronavirus, oholte si vousy
Zdroj: Centers for Disease Control and Prevention
+ Dalších 6 fotografií
covid-19
Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) zveřejnilo doporučení, podle kterého by si muži měli oholit vousy, pokud chtějí snížit riziko, že onemocní koronavirem. Zdůvodnili ho tak, že kvůli vousům nedoléhají k tváři respirátory, které před nemocí chrání.

Od doby, co se svět dozvěděl o šíření nového koronaviru s názvem Covid-19, jsou respirátory běžnou součástí dne mnoha lidí v mnoha zemích světa. Podle CDC je ale někteří muži nosí zcela zbytečně - určité sestřihy vousů totiž respirátoru nedovolují, aby řádně přilehl, proto nefunguje tak, jak má.

Pro lepší orientaci CDC zveřejnilo přehled sestřihů vousů, na kterém ukazuje, jaký styl zastřižení by měli muži zvolit, aby je respirátor správně chránil. Doporučení zní, že pokud si muži nechtějí tvář oholit úplně, měli by své vousy upravit tak, jak je ukázáno v přehledu.

Pánové, kteří jsou pyšní na svůj plnovous a zároveň by pro ochranu před koronavirem rádi nosili respirátor, si musí vybrat jedno nebo druhé. Vousů není nutné se zbavovat úplně, v přehledu je i několik sestřihů, které s ochranou korespondují. Podívejte se do galerie.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy