Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Odborníci jsou zděšeni: Na nátlak biomatek lékaři falšují potvrzení o očkování!

Proti povinnému očkování dětí protestovaly v pondělí stovky aktivistů
před Ministerstvem zdravotnictví.
Potvrzení o očkování je nezbytné pro přijetí dítěte do jeslí nebo mateřské školy. Skupina rodičů, kteří i povinné očkování odmítají, se ale neustále zvětšuje. Proto se podle člena vedení České pediatrické společnosti Jana Jandy začíná stávat, že lékaři potvrzení o tom, že je dítě očkované, případně jaké konkrétní očkování má za sebou, falšuje.

Lékaři vydávají podle Jandy falešná potvrzení o očkování. Uvedl to pro pořad Kauza dne na Rádiu Impuls.

„Bohužel máme zprávy o tom, že někteří praktičtí pediatři vystavují rodičům potvrzení, že dítě bylo očkováno, aby ho mohli dát do toho kolektivu. A dítě přitom očkováno nebylo,“ uvedl Janda.

Povinné očkování umožňuje část zákona o ochraně veřejného zdraví, proti tomu ale protestuje nemalá skupina rodičů. Za nenaočkování dítěte ale hrozí pokuta až ve výši deset tisíc korun.

Pokuta pro mateřské školy a jesle, které by přijaly neočkované dítě, je v současnou chvíli až dva milióny korun!

Jasně se ukazuje, že tam, kde je poptávka, je také nabídka. Rodiče potřebují své potomky umisťovat do mateřských škol, zároveň ale nechtějí očkovat. Vznikla mezera na trhu, kterou začali někteří lékaři vyplňovat falešnými potvrzeními o tom, že dítě naočkované bylo, přestože nebylo. Patová situace.

Očkování začíná být v České republice pěkně žhavé téma.

Jaký máte názor vy, nechali jste své děti naočkovat?

Související články

Další články