1. Jděte do kontrastů

Ženy s větší nohou se bojí na své nohy upozornit, a tak se kontrastům na obuvi vyhýbají, přitom je to to nejlepší, co funguje. Boty, které mají „rozbitou plochu“ například kombinací rozdílných barev a materiálů se opticky zmenší.

2. Nebojte se podpatků

Bota s délkou stélky kolem třiceti centimetrů bude vždycky velká, když se ale noha zvedne od země, není celková plocha tak nápadná.

3. Inspirujte se u pánských bot

Vzít si tenisky k dlouhým šatům nebo boho sukni je stylové a „oxfordky“ jsou posledních pár let nejtrendovější boty. V obou případech jde v podstatě o pánskou obuv.

4. Boty do špičky

A proč ne! Dámy s větší nohou se bojí nosit špičaté boty, protože ty jejich nožku ještě více prodlouží. Proto zkuste najít boty, které mají špičku s aplikací, nebo špičku v jiné barvě, čímž docílíte vizuálního zmenšení a na balerínách nebo lodičkách volte boty do špičky, které jsou hodně vykrojené, tím opět dosáhnete zmenšení.

5. Dbejte na pohodlí

Nejdůležitější předpoklad. Navzdory tomu, že máte velkou nohu, myslete na pohodlí a dopřejte svým nohám komfort. Pokud vás boty hodně tlačí už v obchodě, nekupujte je! Budou vás tlačit i později a budete litovat, že jste si je koupila ve domnění, že povolí a vaše noha si zvykne.

Pokud vás zajímají další tipy a chcete se třeba s Lindou poradit, klikněte SEM.