Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Od vraždy Gianniho Versaceho uplynulo 23 let: Návrhář si smrt předpověděl na své přehlídce

Od vraždy Gianniho Versaceho uplynulo 23 let: Návrhář si smrt předpověděl na své přehlídce
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 6 fotografií
Módní ikona
Všemi milovaný Gianni Versace zemřel rukou sériového vraha Andrewa Cunanana. Italský mistr, který po sobě zanechal sestru Donatellu a módní impérium, dokázal ve své tvorbě šokovat. Ačkoliv od jeho tragické smrti uplynulo již 23 let, italský návrhář neupadl v zapomnění.

Většina lidí, kteří Gianniho znali, ho popisovali jako milého, skromného a velmi talentovaného muže. Návrhář se svému řemeslu naučil od své matky, která byla majitelkou salonu šijícího pro aristokratickou klientelu. Ještě před dosažením deseti let vytvořil Gianni své první šaty.

S podporou svého bratra Santa a sestry Donatelly založil v sedmdesátých letech vlastní módní firmu. Po otevření butiku na milánské Via della Spiga v roce 1978 se značka se znakem Medusy dostala rychle do povědomí lidí po celém světě.

Hvězdná klientela

Versace byl ve své tvorbě vždycky o krok napřed, mnozí kritici však jeho výtvory považovali za velmi dekadentní, hlavně kvůli kolekci s názvem Bondage. Modelky předvedly šaty z kůže doplněné o fetišistické prvky, jako jsou popruhy a obojky.

Kritici však mohli být Versacemu jedno. Jeho šaty si zamiloval například Elton John, Madonna, princezna Diana či Demi Moore. Mezi jeho nejslavnější majstrštyk patří černé šaty, které jakoby držely pouze na zavírací špendlíky, navržené pro Elizabeth Hurley, která si je vzala v roce 1994 na červený koberec.

Myšlenky na smrt

V roce 1994 lékaři Giannimu diagnostikovali rakovinu. Chmury a myšlenky na smrt se tak promítly i v jedné z jeho přehlídek, kdy na sobě měly modelky šaty se symbolem kříže a modelka Naomi Campbell při ní střílela z pistole. Jako kdyby tušil, jak jeho život skončí.

Právě výstřel ze zbraně připravil tehdy 51letého návrháře o život. Stalo se tak 15. července roku 1997 před jeho domem v Miami. Jeho vrahem byl mladík Andrew Cunanan, který jen pár dnů po vraždě italského génia spáchal sebevraždu. Bylo mu pouhých 27 let. Gianni však nebyl jeho jedinou obětí, před vraždou návrháře stačil Cunanan během 3 měsíců zabít ještě další čtyři muže.

Po smrti velikána a tahouna rodinného impéria převzala vedení firmy Versace Gianniho sestra Donatella.

Související články

Další články