Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Od tragické smrti princezny Diany uplynulo už 24 let: Tohle byla její poslední slova

Od tragické smrti princezny Diany uplynulo už 24 let: Tohle byla její poslední slova
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
VÝROČÍ ÚMRTÍ

Už téměř čtvrt století uplynulo od tragické nehody Lady Diany. Na krásnou a dobrosrdečnou britskou princeznu lidé dodnes nemohou zapomenout a všem i po tolika letech hodně chybí. Ovšem kolem její nehody se stále točí mnoho konspiračních teorií. Jaká byla ale její poslední slova, když ji vytahovali ven z havarovaného vozidla?

Diana Frances Spencer, později Lady Diana či princezna z Walesu, byla dlouho obyčejnou dívkou s obyčejnými problémy. Studium ji bavilo, přesto nezvládla závěrečné zkoušky, a tak přestoupila na soukromou dívčí školu ve Švýcarsku. Během studií si také vyzkoušela několik profesí a přivydělávala si jako chůva nebo učitelka v mateřské škole.

Svatba Diany a Charlese

Prince Charlese poznala díky své sestře, se kterou Charles randil. V roce 1980 se ale začal vídat s Dianou a o rok později měli pohádkovou svatbu. Jenže Charles měl dříve i další vztahy a stále nemohl zapomenout na svou lásku Camillu Parker Bowles, se kterou Dianu začal podvádět.

Princezna byla nešťastná a začala trpět depresemi. Těžkou životní situaci zkoušela vyřešit pokusem o sebevraždu a také se trápila s bulimií.

Zároveň ale zažívala i šťastné chvíle a vychovávala dva syny – Williama a Harryho. Spekulovalo se však, že jeho otcem není Charles, ale James Hewitt, jenž byl jedním z jejich milenců. Ostatně ani Charles se netajil tím, že chtěl místo druhého syna dceru.

S princem Charlesem jim to vázlo i v intimní oblasti. Nevedli žádný sexuální život a k intimnostem u nich došlo zhruba jednou za tři týdny. Ovšem ne že by Diana neměla zájem o muže - naopak, například po její smrti vyšla ven nahrávka, na které přiznala, že její největší láskou byl člen ochranky Barry Mannakee, se kterým se scházela déle než rok. Poté byl ale Barry propuštěn a za pár dnů zemřel při autonehodě.

Lady Dianu milovali lidé po celém světě. Byla nejen krásná, ale i dobrosrdečná a pro lidi sympatická a „obyčejná“. Věnovala se i charitativním činnostem, angažovala se pro Červený kříž a byla velkou bojovnicí v oblasti AIDS.

Tragická nehoda princezny Diany

Pak ale přišel 31. srpen 1997, který se tragicky zapsal do historie nejen Velké Británie, ale i celého světa. Princezna Diana nastoupila se svým partnerem Dodim Al-Faydem, bodyguardem a řidičem do luxusního mercedesu a společně se vydali na cestu. Nikdo tehdy neměl sebemenší tušení, co se brzy stane.

Automobil začali nahánět paparazzi, princeznin řidič se jim snažil ujet, ale ztratil kontrolu nad vozem a boural v pařížském tunelu. První, kdo se na místě nehody objevil, byl projíždějící lékař Frederic Mailliez, v té době mimo službu. V první chvíli netušil, o koho se jedná. Viděl pouze dvě osoby, které nejevily známky života, a další dvě, které byly raněné, avšak naživu - a mezi nimi byla právě Diana.

Princezna neměla v obličeji žádná vážnější poranění a ani nekrvácela. Byla však v bezvědomí a měla problémy s dýcháním. Když na místo dorazily záchranné složky, princezna se ještě hýbala, dokonce i promluvila. „Proboha, co se stalo?“ zeptala se Diana. „Snažil jsem se ji uklidnit. Držel jsem ji za ruku,“ svěřil se po mnoha letech podle PageSix.com hasič Xavier Gourmelon.

I když princezna vypadala na první pohled docela v pořádku, utrpěla velká vnitřní poranění. Její srdce se při nárazu přemístilo z levé strany na pravou stranu hrudníku a měla prořízlou i plicní tepnu. Svůj boj o život prohrála a zemřela v pouhých 36 letech. Kolem její smrti se však dodnes točí mnoho konspiračních teorií.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy