Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Od tragické smrti Karla Rachůnka brzy uplyne už deset let. Jeho děti teď vychovává spoluhráč

Karel Rachůnek: Od jeho tragické smrti uplyne brzy deset let
Zdroj: profimedia
+ Další fotografie
VÝROČÍ NAROZENÍ

Bývalý hokejový obránce Karel Rachůnek seděl v roce 2011 na palubě letadla hokejistů ruské Jaroslavle, které krátce po startu havarovalo. Rachůnek, stejně jako další čeští hokejisté Jan Marek a Josef Vašíček, tragédii nepřežil. Dnes by oslavil dvaačtyřicáté narozeniny.

Český hokejista Karel Rachůnek se narodil ve Zlíně, kde také začínal s hokejem. V roce 1999 však odešel do zámoří a začal hrát NHL. V nejlepší lize světa oblékal dresy Ottawy, New York Rangers či New Jersey Devils a svého času patřil mezi nejlepší české obránce.

Tragická smrt Karla Rachůnka

Hodně toho odehrál taky v reprezentaci, se kterou v roce 2010 získal zlato na mistrovství světa v Německu, kde sám vstřelil legendární gól v semifinálové bitvě proti Švédům. Mimochodem, byla to také poslední zlatá medaile, kterou čeští hokejisté získali.

O rok později si Rachůnek zahrál taky na mistrovství světa na Slovensku, kde český tým vybojoval bronz. Poté se chystal na další sezonu v ruské Jaroslavli, jenže jeho kariéru, a bohužel také život, ukončila tragická nehoda letadla.

Hokejisté Jaroslavle se 7. září roku 2011 chystali na zápas do běloruského Minsku, ovšem letadlo krátce po startu havarovalo a následky byly děsivé. Rachůnek byl pochován ve Zlíně a na konci roku byl také uveden do Síně slávy českého hokeje.

Rachůnkovo místo zaujal Petr Vampola

Rachůnek po sobě zanechal manželku a také dvě děti - syna Matěje a dceru Kateřinu. Místo bývalého hokejisty později zaujal jeho spoluhráč z reprezentace Petr Vampola, který Rachůnkovy děti vychovává, jako by byly jeho. „Doufám, že by byl Kája rád, že se o ně někdo postará jako o vlastní. Protože já je tak beru. A samozřejmě chci, aby oba věděli, kdo byl jejich táta, vedu je k tomu,“ řekl Vampola v rozhovoru pro deník Blesk.

Vampola má s bývalou Rachůnkovou ženou Kateřinou také dceru Aničku. A jak se vlastně se svou partnerkou seznámil? „Než se to neštěstí stalo, tak jsme se viděli asi jen dvakrát nebo třikrát. Když pak došlo k té tragédii, tak jsem se Kačce snažil napsat nějakou zprávu, abych ji podpořil, ale pak jsme v kontaktu dlouho vůbec nebyli. Až časem, když jsme jeli s kamarádem na Moravu, jsme se tam párkrát stavili pozdravit ji, přivézt něco dětem. Já se mezitím rozvedl, oba jsme byli sami. A pak tam nějak přeskočila jiskra, což by mě předtím pochopitelně nikdy ani náhodou nenapadlo,“ připomněl.

Související články

Další články