Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Od tragické smrti Karla Rachůnka brzy uplyne už deset let. Jeho děti teď vychovává spoluhráč

Zdroj: profimedia
+ Další fotografie
VÝROČÍ NAROZENÍ

Bývalý hokejový obránce Karel Rachůnek seděl v roce 2011 na palubě letadla hokejistů ruské Jaroslavle, které krátce po startu havarovalo. Rachůnek, stejně jako další čeští hokejisté Jan Marek a Josef Vašíček, tragédii nepřežil. Dnes by oslavil dvaačtyřicáté narozeniny.

Český hokejista Karel Rachůnek se narodil ve Zlíně, kde také začínal s hokejem. V roce 1999 však odešel do zámoří a začal hrát NHL. V nejlepší lize světa oblékal dresy Ottawy, New York Rangers či New Jersey Devils a svého času patřil mezi nejlepší české obránce.

Tragická smrt Karla Rachůnka

Hodně toho odehrál taky v reprezentaci, se kterou v roce 2010 získal zlato na mistrovství světa v Německu, kde sám vstřelil legendární gól v semifinálové bitvě proti Švédům. Mimochodem, byla to také poslední zlatá medaile, kterou čeští hokejisté získali.

O rok později si Rachůnek zahrál taky na mistrovství světa na Slovensku, kde český tým vybojoval bronz. Poté se chystal na další sezonu v ruské Jaroslavli, jenže jeho kariéru, a bohužel také život, ukončila tragická nehoda letadla.

Hokejisté Jaroslavle se 7. září roku 2011 chystali na zápas do běloruského Minsku, ovšem letadlo krátce po startu havarovalo a následky byly děsivé. Rachůnek byl pochován ve Zlíně a na konci roku byl také uveden do Síně slávy českého hokeje.

Rachůnkovo místo zaujal Petr Vampola

Rachůnek po sobě zanechal manželku a také dvě děti - syna Matěje a dceru Kateřinu. Místo bývalého hokejisty později zaujal jeho spoluhráč z reprezentace Petr Vampola, který Rachůnkovy děti vychovává, jako by byly jeho. „Doufám, že by byl Kája rád, že se o ně někdo postará jako o vlastní. Protože já je tak beru. A samozřejmě chci, aby oba věděli, kdo byl jejich táta, vedu je k tomu,“ řekl Vampola v rozhovoru pro deník Blesk.

Vampola má s bývalou Rachůnkovou ženou Kateřinou také dceru Aničku. A jak se vlastně se svou partnerkou seznámil? „Než se to neštěstí stalo, tak jsme se viděli asi jen dvakrát nebo třikrát. Když pak došlo k té tragédii, tak jsem se Kačce snažil napsat nějakou zprávu, abych ji podpořil, ale pak jsme v kontaktu dlouho vůbec nebyli. Až časem, když jsme jeli s kamarádem na Moravu, jsme se tam párkrát stavili pozdravit ji, přivézt něco dětem. Já se mezitím rozvedl, oba jsme byli sami. A pak tam nějak přeskočila jiskra, což by mě předtím pochopitelně nikdy ani náhodou nenapadlo,“ připomněl.

Související články

Další články