Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Od svatby Václava a Dagmar Havlových uběhlo 24 let: Svou pozici si musela herečka vydobýt

Zdroj: archiv
+ Další fotografie
svatba
Dnes je to přesně 24 let, co si v Praze na Žižkově řekli své "ano" herečka Dagmar Veškrnová a politik Václav Havel. Ačkoliv neměla tehdejší společnost Dagmar příliš v lásce, postupně se z ní stala oblíbená a uznávaná první dáma, která o svého manžela do poslední chvíle pečovala.

Svatba Dagmar Veškrnové a Václava Havla byla do poslední chvíle utajena. Věděli o ní jen svědci – herci Táňa Fischerová a Jan Tříska a tehdy dvacetiletá dcera nevěsty.

Podle Havla dostal k novému sňatku požehnání od své první ženy Olgy, která zemřela na rakovinu 27. ledna roku 1996. „Tehdy jsem to naprosto kategoricky vylučoval a byl jsem rozhodnut dožít své dny sám. Olga však byla přesvědčena, že sám žít neumím a nemám. Samozřejmě měla pravdu ona a potvrdil to koneckonců i sám život, když mi dopřál poznat Dášu,“ řekl tehdejší prezident v Hovorech z Lán.

Práce a nová role první dámy

Ze začátku si Dáša neuměla představit, jak skloubí svou práci s rolí první dámy. „Naději, že obstojím, mi dává především láska a rozhodnutí stát při svém muži v dobrém i ve zlém,“ řekla Dagmar v Hovorech z Lán. Zároveň dodala, že svou předchůdkyni nechce nijak napodobovat. „Budu se snažit vložit do svého postavení především samu sebe a pomáhat tam, kde je to potřeba.“

Svatební oslava proběhla v Havlově soukromé vile ve Střešovicích. Někteří z pozvaných ani předem nevěděli, že se jedná o oslavu jejich sňatku.

Manželé Havlovi se seznámili zhruba pět šest let před svatbou na kulturní akci. Pár měsíců před svatbou se začali společně objevovat na veřejnosti, jako například na koncertě Michaela Jacksona v Praze. Dáša se o svého budoucího muže starala po operaci nádoru na plicích, kterou prodělal na začátku prosince roku 1996. Už tehdy se říkalo, že k sobě mají velmi blízký vztah. Měsíc nato veškeré dohady potvrdil jejich sňatek na žižkovské radnici.

Související články

Další články