Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Od srpna se zase mění pravidla. Co všechno ode dneška platí?

Zdroj: Pixabay.com
přehled

Pro hromadné akce se od srpna mění pravidla. Akcí se sice bude moci účastnit více lidí, ale zároveň se zpřísnily podmínky.

Pravidla společenského setkávání se opět změní. Už od srpna se tak zvyšuje kapacita venkovních sportovních a kulturních akcí z 5 tisíc na 7 tisíc lidí a uvnitř z 2 tisíc na 3 tisíce lidí. Pokud během nich budou lidé sedět, tak bude kapacita dokonce neomezená. Má to však háček. Test bude uznáván právě jen do hranice tří tisíc účastníků, zbytek bude muset mít buď kompletní očkování, nebo potvrzení o prodělání covidu před méně než půl rokem.

Tanec v klubech

Povolený bude nově také tanec. Ovšem pouze pro očkované nebo pro ty, kteří covid-19 prodělali. Ostatní budou muset mít maximálně den starý test. Do restaurace bude přitom návštěvníkům stačit negativní test starý maximálně 72 hodin. Jak se budou v praxi pravidla vymáhat, je tak otázkou.

Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) by organizátoři měli ohlídat, že při počtu nad 3 tisíce lidí prodají vstupenky jen těm, kteří mají ukončené očkování nebo prodělali covid. „Pokud samozřejmě to není organizovaná akce, není tam nějaký regulovaný vstup, tak máte pravdu, že je to dost komplikované, asi prakticky nemožné. Ale bavíme se skutečně jen o akcích, kde jsou místa k sezení,“ uvedl pro Českou televizi Vojtěch.

Služby

Kadeřnictví, holičství apod. musí zajistit rozestupy křesel nejméně 1,5 metru. Provozovatel musí nadále kontrolovat bezinfekčnost klientů.

Hrady, zámky a zoo


Organizované skupiny do dvaceti osob, například při prohlídkách hradů a zámků, se nemusí prokazovat certifikáty o bezinfekčnosti. U Zoo a botanických zahrad dále platí omezení nejvýše 75 procent kapacity z maximálního možného počtu návštěvníků.


Související články

Další články