Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Od sporťačky přes obyčejnou mámu až po mluvčí vlády: Tak šel čas s Janou Adamcovou

Jak šel čas s Janou Adamcovou.
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 10 fotografií
Galerie
Účastní se všech tiskových konferencí vlády, na kterých dává slovo novinářům. Tiskovou mluvčí Úřadu vlády Janu Adamcovou (48) si všichni pamatujeme spíše jako moderátorku sportovních novin na televizi Nova. Po letech strávených jako žena v domácnosti chtěla ale modrooká brunetka ze Slovenska ještě něco dokázat a zúročit své vzdělání.

Jana Adamcová, manželka režiséra Jiřího Adamce byla už od mládí cílevědomá a toužila po nových výzvách. Jako dívka z malého města na Slovensku se nebála odstěhovat se do Prahy a zkusit štěstí v médiích.

Začínala v rádiu

Ještě než nastoupila jako moderátorka na televizi Nova, vyzkoušela si práci v rádiu. Právě tam si začala uvědomovat, že práce v médiích by se mohla stát jejím oborem. Na Nově, kde mimo jiné moderovala Snídani s Novou, se dostala až na moderátorku sportovních novin v hlavním vysílacím čase. To pro ni znamenalo velký úspěch a Jana se chtěla dál učit novým věcem.

Vztah se ženatým mužem

V roce 1994 se setkala se svým pozdějším manželem, v té době známým režisérem Jiřím Adamcem. Prý to byl jediný muž v Praze, se kterým tam krásná moderátorka randila. Od první kávy už spolu zůstali a téměř jedenáct let čekali na to, až se Adamec rozvede. V době, kdy se Adamcová do o skoro 25 let staršího muže zamilovala, se proto musela spokojit se statusem milenky.

Nová příležitost

Potom, co v roce 2006 porodila syna Daníka, se mohla do televize vrátit, jenže po dvou letech porodila dceru Jasmínku a už zůstala s dětmi doma. Dlouhá léta byla maminkou na plný úvazek. Dětské oslavy v jejich vile byly proslulé...

Jenže ambiciozní Jana, která vystudovala Fakultu humanitních studií, stále toužila po nové příležitosti. Nakonec se její touha vyplnila. Od loňského roku působí jako mluvčí Babišovy vlády. Komunikuje s novináři, připravuje tiskové podklady a aktuálně ji lidé na obrazovkách mohou vidět v roušce na každém brífinku po boku členů vlády.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy