Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Od smrti Versaceho uplynulo 24 let: Zastřelil ho sériový vrah v šortkách

Donatella Versace se svým bratrem, slavným návrhářem Giannim.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Výročí

Je to přesně 24 let, co byl zavražděn vizionář a jeden z nejtalentovanějších návrhářů své doby Gianni Versace (†50). Byl známý svými neotřelými a provokativními návrhy a také tím, jak dokázal v devadesátých letech vytvořit opravdový kult supermodelek.

Módní návrhář Gianni Versace byl v roce 1997 na vrcholu kariéry a dařilo se mu téměř vše, na co sáhl. Když se vracel ze svého oblíbeného miamského podniku domů a odemykal branku, ozvaly se dva ohlušující výstřely, které zasáhly jeho hlavu, a Gianni zraněním podlehl. Vrahem byl homosexuál Andrew Cunanan, který zabil i další čtyři lidi včetně chicagského magnáta Leeho Miglina. V době vraždy měl na sobě sériový vrah bílé tričko a šedé šortky.

Deset dnů po smrti Gianniho nalezla FBI Cunananovo tělo, zastřelil se sám stejnou zbraní, s níž páchal předtím zločiny.

Motiv vraždy nebyl nikdy zcela odhalen. Policisté se domnívají, že vraždil ze zuřivosti nebo z důvodu, aby nepřišel o svou pověst "bohatého muže", kterou si vybudoval díky tomu, že utrácel peníze jiných bohatých pánů.

K módě ho to táhlo od mládí

Dne 15. července 2021 je to přesně čtyřiadvacet let, co byl Gianni zcela zbytečně zavražděn. Bylo mu pouhých padesát let a pro kariéru módního návrháře byl přímo stvořený. Už od mládí ho to táhlo k návrhům a své první šaty vytvořil ani ne v deseti letech. Brzy se z něj v Itálii stal slušný krejčí, ale takových bylo v zemi mnoho.

Rozhodl se proto odstěhovat z městečka Reggio di Calabria do Milána, kde začal navrhovat šaty pro známější firmy, až dokud si v roce 1976 se svou mladší sestrou Donatellou (66) a starším bratrem Santem (76) nezaložili vlastní módní dům zvaný Versace. Jako logo zvolili hlavu Medúzy, mýtické příšery, po jejímž pohledu každý zkamení.

Vizionář a umělec v pravém slova smyslu

Gianni Versace byl vizionář, který překypoval fantazií a kreativitou. Své modely se vždy snažil posunout o kus dál. Oblékal světoznámé celebrity jako Madonnu (62), herečku Liz Hurley (56) nebo třeba princeznu Dianu (†36).

V roce 1994 u něj lékaři zjistili rakovinu, což ho i jeho fanoušky a rodinu velmi zasáhlo. Když se po delší pauze vrátil ke své práci, nikdo pořádně nevěděl, jestli se vyléčil nebo ne. Gianni svými dalšími kolekcemi znovu provokoval a jedna z nich byla inspirovaná smrtí. Modelky na sobě měly šaty se symboly kříže a supermodelka a jeho múza Naomi Campbell (50) střílela z pistole, která měla samozřejmě slepé náboje.

Odkaz Gianniho přetrvává dodnes, hlavně díky jeho sestře Donatelle, která převzala otěže nad módním domem a každý rok vytváří několik velmi úspěšných kolekcí. Inspiraci čerpá hodně z designů, které v minulosti vytvořil její bratr Gianni.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy