Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Od smrti Marilyn Monroe uplynulo téměř 60 let: Drsné okolnosti její smrti

Marilyn Monroe se narodila 1. 6. 1926 a zemřela 5. 8. 1962.
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
VÝROČÍ ÚMRTÍ

Marilyn Monroe je stále považována za obrovský sexsymbol minulých let. Její platinové vlasy, rudá rtěnka a pověstné bílé koktejlové šaty nenechaly nikoho chladným. Ona sama však vedla rozporuplný život, který brzy vyhasl. Důvod? Předávkování! Nebo všechno bylo úplně jinak?

Bývalá hollywoodská hvězda Marilyn Monroe, od jejíž smrti dnes uplynulo 59 let, neměla jednoduché dětství. Vyrůstala s psychicky labilní matkou, a tak občas pobývala u příbuzných nebo pěstounů a nakonec skončila v sirotčinci. Svého otce nikdy nepoznala.

Marilyn Monroe byla platinovou kráskou

Během války Marilyn pracovala v továrně na padáky. Poté však dostala příležitost v modelingu a její kariéra se začala otáčet lepším směrem. V roce 1946 pak podepsala svou první smlouvu s 20th Century Fox a z Normy Jean Mortensen, jak znělo její původní jméno, se stala hvězda jménem Marilyn Monroe.

Ve svých šestnácti letech se provdala, její manželství však moc dlouho nevydrželo. Ze zakřiknuté holky s plochým hrudníkem a tenkýma nohama se ale díky tvrdé práci stala sexbomba, po které nešíleli pouze muži, ale také ženy.

Skvělým tahem také bylo, když se stala z obyčejné blondýnky platinovou kráskou. I když to nebylo její rozhodnutí, mnohonásobně se jí vyplatilo.

Milostné avantýry Marilyn Monroe

Marilyn začínala s menšími filmovými rolemi, ovšem pořádně na sebe upozornila v roce 1950 ve filmu Asfaltová džungle. Pak už přišly na řadu slavné snímky jako Někdo to rád horké, Páni mají radši blondýnky, Slaměný vdovec nebo Pojď, budeme se milovat, ve kterých se zapsala do myslí fanoušků jako plavovlasá sexbomba.

Během svého života poutala pozornost bulvárních plátků. Její život byl totiž neuspořádaný, zahrnoval profesionální problémy i milostné avantýry.

Marilyn Monroe měla udržovat milostný poměr i s americkým prezidentem J.F. Kennedym. Zamilovala se do něj, ale Kennedy nechtěl jejich vztah zveřejnit, a tak ho raději ukončil. Marilyn mu dokonce začala vyhrožovat, ale s tím u něj nepochodila.

Marilyn Monroe se předávkovala

Herečka však byla známá svým labilním chováním. Během svého života se také několikrát pokusila o sebevraždu. V šedesátých let začala pít a brala léky, čímž řešila krizi, která v jejím životě nastala.

Její život vyhasl v roce 1962. Podle informací se předávkovala, oficiálně však okolnosti její smrti nikdy nebyly zcela objasněny. Marylin Monroe se dožila jen 36 let.

Lucie Borhyová a její začátky na Nově: Domů jsem se vracela s pláčem, brala jsem to osobně

Související články

Další články

Nejnovější kauzy