„Češka předstoupila i s dalším obviněným před soudce, slyšení trvalo zhruba 15 minut,“ uvedla mluvčí českého ministerstva zahraničí Irena Valentová pro portál Idnes.cz. Obhájce Terezy H. požadoval propuštění dívky na kauci, ale soud o tomhle v sobotu nerozhodoval.

„K žádosti se soud nevyjádřil,“ dodala Valentová. Tereza H. se tak bude muset vrátit zpět do vězení v Láhauru, kde bude čekat na další soud, který má proběhnout 20. března. „Na místě soudu byl dnes přítomen náš honorární konzul, měl možnost s dotyčnou Češkou krátce pohovořit, dal jí dopis od rodiny,“ sdělila ještě Valentová.

Ač má Tereza alespoň nějaký kontakt s rodinou, tak podle dostupných informací se jí nedaří příliš dobře. Největší strach má z toho, že ztloustne a soužití s dalšími ženami jí také příliš nevoní. A není se čemu divit.

Češka byla do ledna zvyklá na úplně jiný luxus, kterého se jí ve vězení rozhodně nedostává. 20. března se má uskutečnit další soud a budou u něj přítomni i další dva obvinění. „Máme informaci, že by měli být předvedeni před soud ještě další dva obvinění,“ sdělila Valentová.