Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Od první klapky uběhlo už 47 let: Takhle se změnili herci z legendárního seriálu M.A.S.H.

Od první klapky uběhlo už 47 let: Takhle se změnili herci z legendárního seriálu M.A.S.H.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 16 fotografií
proměny
Kdo by neznal legendární seriál M.A.S.H. Od začátku natáčení uběhlo již 47 let. Snad všechny generace se na tento dnes už klasický seriál z prostředí vojenské nemocnice někdy dívaly, protože se na televizních obrazovkách objevuje stále dokola. Jak se změnily ústřední postavy po téměř 50 letech? Někteří už bohužel nežijí, ale někteří jsou živí až až. Například Loretta Swit alias Margaret Houlihanová, ta se stárnutí brání po svém.

Komediální seriál s chytrým humorem M.A.S.H. byl úspěšný ve všech zemích, kde se vysílal. Natáčel se celých jedenáct let a vystřídala se v něm řada herců. Všichni jistě pamatují na hereckou sestavu, která je zkrátka nezapomenutelná.

Výraznou roli v seriálu zaujímala Margaret Houlihanová, která představovala tamní "šťabajznu". Ráznou vrchní zdravotní sestru hrála herečka s polskými kořeny Loretta Swit (81). Ta zůstala v seriálu celých 11 let. Za M.A.S.H. získala čtyři nominace na Zlatý glóbus, osm nominací a dvě vítězství v televizních cenách Emmy.

Po skončení natáčení hrála ještě v dalších televizních pořadech a dokumentech. Také se stala známou ochránkyní zvířat. Tato čupr šťabajzna se i přesto, že je jí přes 80 let, stále udržuje sportem a jógou. Podle všeho si vedle sportu začala libovat i v plastikách.

Další výraznou postavou byl chirurg Hawkey, tedy Benjamin Franklin Pierce v podání herce a režiséra Alana Aldy (83). Ten hrál v seriálu celou dobu. Dokonce se stal režisérem a spoluautorem poslední epizody Na shledanou, sbohem a amen. Po fenomenálním úspěchu seriálu M.A.S.H. Alda jako režisér natočil ještě několik filmů a od 90. let zářil v seriálu Pohotovost. Za své role byl několikrát oceněn.

Se seriálem je neodmyslitelně spjata i role desátníka (později seržanta) Maxwella Q. Klingera. Toho zahrál americký herec Jamie Farr (85). Sympatický herec hrál kromě dalších televizních seriálů i v divadle. V roce 1994 vydal Jamie Farr knihu Just Farr Fun, ve které s humorem vzpomíná na herecký život a kariéru.

William Christopher, který si zahrál kněze Francise Mulcahyho, zemřel v roce 2017 na rakovinu. Bylo mu 84 let.

Na proměnu dalších herců, kteří se proslavili v seriálu M.A.S.H. se podívejte do naší galerie.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy