Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Od praštěné holky na zabití po první dámu a babičku dvou vnuček: Dagmar Havlová slaví 70

Oslavenkyně Dagmar Havlová: Od Holky na zabití až po první dámu
Zdroj: Se souhlasem ČT/Profimedia/koláž eXtra
+ Dalších 11 fotografií
NAROZENINY

Dagmar Havlová slaví významné životní jubileum. Bývalá první dáma, která stála po boku prezidenta Václava Havla, slaví už 70. narozeniny. Loni skončila v Divadle na Vinohradech, novým výzvám se ale nebrání. Také je hrdou babičkou dvou vnuček. Jedna z nich se věnuje jezdeckému parkuru – a jak uvedl deník Blesk, natáčení filmu v koňském sedle má za sebou i Havlová.

Bývalá první dáma a herečka Dagmar Havlová svou hereckou kariéru odstartovala ve čtrnácti letech ve hře Broučci. Právě tato role byla jedním z důvodů, proč se přihlásila na konzervatoř a následně i na brněnskou JAMU.

První dáma Dagmar Havlová

V Brně hrávala v Divadle na provázku, v Praze pak v Divadle Jiřího Wolkera, ale i v Semaforu a v Divadle na Vinohradech. Tam své angažmá přerušila po svatbě s prezidentem Václavem Havlem, kterého si vzala 4. ledna roku 1997.

Strávili spolu dlouhá krásná léta, prezidenta však po celou dobu trápily zdravotní potíže. „Václav chřadnul v takových etapách celých patnáct let našeho manželství, takže já furt měla pocit, že tu zatáčku vybere zkrátka a dobře,“ popsala pro deník Blesk.

Václav Havel zemřel v roce 2011. V létě měl ještě energie na rozdávání, pak ale ztratil vůli žít a 18. prosince odešel na druhý břeh.

Dagmar Havlová skončila v Divadle na Vinohradech

Dagmar Havlová se vrátila na divadelní prkna po jedenáctileté pauze, kdy zase začala hrát pro Divadlo na Vinohradech. Tam ale loni skončila. „Ukončila jsem stálé angažmá! Dohrála jsem v poslední době své postavy ve Lvovi v zimě a Návštěvě staré dámy, nechtěla jsem diváky zklamat,“ uvedla Havlová pro deník Aha!

Výpověď divadlu předala loni na jaře. „Opravdu nastal čas v nejlepším odejít,“ dodala Havlová, která se však nebrání filmovým ani seriálovým nabídkám.

Do filmového světa nakoukla poprvé v polovině sedmdesátých let v komedii Holky z porcelánu. Svůj komediální talent využila i v desítkách dalších snímcích, jako třeba Holka na zabití, Zítra to roztočíme, drahoušku…!, či v seriálech Chobotnice z II. patra nebo Bylo nás pět. Za svou padesátiletou filmovou kariéru brilantně ztvárnila stovky rolí. Skvělý výkon předvedla i ve snímku Vlastníci, za který byla nominována na Českého lva.

Dagmar Havlová má dvě vnučky

Havlová má dceru Ninu, která je soudkyní, společně mají skvělý vztah. Je taky babičkou dvou vnuček – skoro dvanáctileté Stelly a čtrnáctileté Sofie, která je velmi úspěšná v jezdecké disciplíně parkur.

„Je neohrožená a statečná. Také jsem jezdila na koni. Ve francouzském filmu i na dámském sedle. V seriálu Cirkus Humberto za jízdy naskakovala i seskakovala z koně. Stála na něm i dělala takzvanou holubičku. Ale byla jsem jištěná! 105 cm bych ale jako školák neskočila ani za nic. Gratuluji, princezno moje,“ citoval slova pyšné babičky deník Blesk, když gratulovala vnučce k loňskému druhému místu v jezdecké soutěži.

Outsider a Insider: Kabát z ostudy v šatníku Miss World Kuchařové a pomsta Tiffany RichBitch

Související články

Další články

Nejnovější kauzy