Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Od pondělí platí nová nařízení: Aplikace Tečka zkolabovala

Aplikace Tečka: Po pondělní aktualizaci zkolabovala
Zdroj: Profimedia
Koronavirus

Ode dneška platí nová nařízení, podle nichž neočkovaní lidé nesmějí například do restaurací a dalších služeb. Problém ale je, že aplikace Tečka, přes kterou lidé prokazují svou bezinfekčnost, zaznamala dnes ráno řadu výpadků. Ačkoli mají uživatelé platné očkování, některým se na mobilech ukazuje opak.

Aplikace Tečka od pondělního rána zaznamenala řadu výpadků. Některým lidem hlásila, že nemají platné očkování, přestože mají už dávno dokončenou vakcinaci. Za problémy pravděpodobně stojí aktualizace, která přišla s novými opatřeními proti koronaviru.

Od pondělí platí, že neočkovaní lidé nesmějí například do restaurací a dalších podniků. Přestaly se totiž uznávat negativní testy na koronavirus. Uznává se jen očkování nebo prodělaný covid.

Aktualizace parametrů

Problém s Tečkou se dá vyřešit kliknutím na spodní žlutý pruh a následným aktualizováním parametrů. Ne vždy to ale zabere a dost možná bude potřeba vyčkat, než vývojáři problém opraví. Měl by být ale funkční QR kód, po jehož načtení se ukáže, zda je uživatel aplikace skutečně očkovaný, či nikoli.

V okně s QR kódem lze také certifikát stáhnout ve formátu PDF a následně ho vytisknout, což stačí k prokázání bezinfekčnosti.


Související články

Další články