Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Od pohádek až k řízení v opilosti: Dáda Patrasová má narozeniny, jak šel čas s českou legendou

Není divu, že byla populární.
Zdroj: Se souhlasem Dagmar Patrasové
+ Dalších 15 fotografií
Narozeniny
Dáda Patrasová dnes oslavuje 64. narozeniny. Na vrchol české kinematografie se dostala už v mládí a od doby, co se stala slavnou, se jí toho v životě hodně odehrálo. Poohlédněte se s námi, jak šel čas s legendární Dádou.

Za dob své největší slávy, tedy na počátku normalizačních osmdesátých let, byla Dagmar Patrasová považována za sexsymbol tehdejší doby a herečku, která má talentu na rozdávání. Narodila se do umělecké rodiny, takže měla k oboru, ve kterém se později uplatnila, blízko už od dětství.

Začátek kariéry

Vystudování Pražské konzervatoře tak bylo ideálním završením školních let. Nejprve se uplatnila na divadelních prknech v Semaforu, kde se podílela na řadě úspěšných představení, jako je například Kytice. Na filmových plátnech se poprvé objevila, když jí bylo pouhých 17 let. Zahrála si v komedii Třicet panen a Pythagoras.

Pak už její hvězda stoupala jenom vzhůru. Zahrála si v řadě filmů, jako například Smrt stopařek. Často pak byla obsazována do pohádek. Můžeme si ji pamatovat například z pohádky O princezně, která ráčkovala.

Dagmar se stala také významnou tváří českých seriálů. Debutovala třeba v seriálu Arabela a hodně diváckých srdcí si získala účinkováním v Návštěvnících

Krom toho, že má za sebou skvělou hereckou kariéru, si Dagmar vybudovala fanouškovskou základnu mezi dětmi. Začala vystupovat po boku žížaly Jůlie, a tak se dostala ke zpívání pro děti.

Současnost

Novější pokusy o návrat k filmu se moc nevydařily. V roce 2004 se objevila v bizarním hororovém snímku Choking Hazard, kde jezdila v tanku či vraždila zombie, což moc úspěchu nesklidilo a spíše to vyvolalo rozpaky.

Plnit obálky časopisů se jí ale přeci jen dařilo i dávno po tom, co její herecká kariéra byla minulostí. Hodně na sebe upozornila kupříkladu koncem prosince roku 2018, když havarovala v centru Prahy na Vinohradech. Tehdy to spustilo pořádný poprask, protože Dáda nadýchala 2,5 promile

Aktuálně žije Dáda sama ve třípatrové vile v Praze, kde se chystá rozsáhlá rekonstrukce S tou by jí měl pomáhat manžel Felix Slováček, který žije s milenkou Lucií Gelemovou Dagmar má se Slováčkem dvě děti, Felixe-jr a Annu Patrasová je dokonce už i babičkou, o což se postaral syn Felix.

V pracovním životě se Dáda zaměřuje především na koncerty pro děti. Na sociální síti pak všechny baví bizarními fotkami, které si můžete prohlédnout zde

A protože dnes Dagmar Patrasová oslavuje 64. narozeniny, podívejte se do fotogalerie, jak se herečka za ty roky proměnila.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy