Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Od Pelíšků po Pupendo: Připomeňte si nejslavnější filmy režiséra Hřebejka!

Od Pelíšků po Pupendo: Připomeňte si nejslavnější filmy režiséra Hřebejka!
Zdroj: Facebook/Česká televize
+ Další 3 fotografie
Jeden z nejúspěšnějších českých filmových tvůrců, Jan Hřebejk, dnes slaví 51. narozeniny. Režisér, který zasvětil filmu celý život, je autorem několika skvělých snímků, díky kterým získal i nominaci na Oscara. Pojďte si společně s námi připomenout jeho nejlepší počiny.

Ta pravá režisérská dráha Jana Hřebejka pro mnohé začíná filmem Šakalí léta, které v roce 1993 vzbudily u veřejnosti nevídaný ohlas. Nicméně mnohem větší popularitu Hřebejkovi přinesla až oblíbená komedie Pelíšky, natočená v roce 1999, která dodnes patří mezi jedny z nejsledovanějších českých snímků.

I když někteří kritikové poukazují na to, že Pelíšky jsou pouhým sledem vtipných scének, nic to nemění na faktu, že jde o bravurně natočenou komedii s výborným hereckým obsazením a množstvím již zlidovělých hlášek.

O rok později, tedy v roce 2000, režisér natočil další vynikající dílo, film Musíme si pomáhat. Tragikomický snímek pojednávající o lidské slabosti i utajeném hrdinství zasazený do období druhé světové války získal nejen šest Českých lvů, ale také nominaci na Oscara

Velký úspěch zaznamenala i retro komedie Pupendo, jejíž děj se odehrává v osmdesátých letech. Své kouzlo snímku bezpochyby dodal i Jaroslav Dušek, který se již objevil v roli učitele v Pelíškách.

V neposlední řadě musíme zmínit i komedii U mě dobrý, která vznikla na motivy povídek Petra Šabacha. Děj filmu vracejícího se do divokých devadesátých let do dosud neprobádaného území rašícího kapitalismu v Čechách, kde bylo možné zažít téměř cokoli, si také nasel řadu skalních fanoušků. A který z Hřebejkových počinů máte nejraději vy?

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy