Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Od natočení uběhlo už 26 let: Takhle se změnili hrdinové filmu Vykoupení z věznice Shawshank

Od natočení uběhlo už 26 let: Takhle se změnili hrdinové filmu Vykoupení z věznice Shawshank
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
megahit
Film Vykoupení z věznice Shawshank se už spoustu let drží na prvním místě žebříčku divácky nejlépe hodnocených filmů. Snímek o strachu a naději natočený podle novely Stephena Kinga, je opravdu strhující a navíc skvěle obsazený. Výrazné charakterové role ztvárnili Tim Robbins (61) a Morgan Freeman (82). Od natočení filmu uteklo už šestadvacet let. Jak se za tu dobu změnili hlavní hrdinové?

Jaký je nejlepší film všech dob? Uživatelé serveru ČSFD, stejně jako zahraniční IMDb mají jasno - Vykoupení z věznice Shawshank

U poroty neuspěl, u diváků ano

Snímek o lidském utrpení, nespravedlnosti, touze po svobodě a síle lidské naděje zaujal v roce 1995 i oscarovou porotu a vysloužil si nominace v sedmi kategoriích. Ty sice neproměnil ve vítězství, ale to nic nemění na tom, že dílo režiséra Franka Darabonta patří skutečně k "hřebům světové kinematografie.

Hlavní role zde sehrála dvojice Morgan Freeman a Tim Robbins

Zatímco osmdesátník Freeman je kromě šedého zbarvení vlasů a vousů vlastně pořád stejný, Robbinse by někteří po tolika letech ani nepoznali. Pojďte si v naší galerii připomenout jednu z nejoblíbenějších filmových dvojic.

Narozeniny herce v důchodu Jana Kanyzy: Není co slavit, jen vám každý rok přidají další prášky, říká štamgast z Hospody

Související články

Další články

Nejnovější kauzy