Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Téměř půl století uběhlo od natáčení pohádky Jak se budí princezny: Takhle se změnili hlavní hrdinové

Téměř půl století uběhlo od natáčení pohádky Jak se budí princezny: Takhle se změnili hlavní hrdinové
Zdroj: Filmové studio Barrandov
+ Dalších 6 fotografií
proměna
Legendární pohádku na motivy Šípkové Růženky Jak se budí princezny zná snad každý. Ústřední postavy v roce 1977 ztvárnili Jan Hrušínský (63) a Marie Horáková, která si dnes říká Marka Míková (59). Ve snímku si zahrála spousta dalších slavných tváří, které se za dlouhá léta od natáčení velmi změnily.

Je až neuvěřitelné, že tato pohádka slaví už 42 let od doby, kdy se na ni snesla první vlna pozitivní kritiky. Do snímku o Růžence se zamilovali filmaři, dospělí i děti. Roztomilá princezna, namachrovaný princ Jiří a hrdinný princ Jaroslav - to byla sestava, díky které se z pohádky stala legenda.

Někteří herci, kteří si ve filmu Jak se budí princezny zahráli, už odešli do hvězdného nebe. Další se časem změnili téměř k nepoznání a roky se na nich podepsaly.

Už spousty generací obdivuje roztomilou Růženku. Herečka, která hraje mladičkou a naivní princeznu, už si po své nejúspěšnější roli v mnoha filmech nezahrála. Filmování se sice vzdálila, ale divadlu se věnovala nadále. A nejen tomu. Dnes je známá pod jménem Marka Míková, narodila se ale jako Marie Horáková. Dnes píše knihy pro děti a mládež. Založila také občanské sdružení Loutky v nemocnicích, jehož náplní je rozjasnit den hospitalizovaným dětem.

V galerii naleznete pohádkové postavy dříve a dnes. Co na jejich proměnu říkáte?

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy