Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Od natáčení Alenky v říši divů uběhlo 10 let: Kostymérka omdlévala únavou

Zdroj: Falcon
+ Dalších 8 fotografií
zajímavosti
Pohádku Alenka v říši divů vyprávěli rodiče svým dětem už od roku 1865. V té době vyšla první knížka a příběh se za ta léta od jejího vydání dočkal hned několika podob. Zřejmě tou nejoblíbenější je dnes film od Tima Burtona, který dokázal za pomoci počítačové technologie a skvělých herců dát dětským fantaziím téměř reálnou podobu.

Film Alenka v říši divů od Tima Burtona byl natočen v roce 2010. Do kin přišel i ve 3D podobě a těšil se ohromnému zájmu diváků všeho věku. Jen málokdo však tušil, kolik práce stálo za samotným natáčením a kdo ze štábu si skutečně ulevil, když bylo po všem.

  • Kostymérka Colleen Atwoodová měla plné ruce práce s kostýmy pro Alenku, která neustále měnila velikost. Hrdinka ve filmu nosí celou řadu oděvů. Kromě brnění má v jednu chvíli na sobě i šaty, které měly být vyrobeny ze závěsů v hradu Srdcové královny. Atwoodová musela pro herečku ušít šaty v několika velikostech, což pomohlo ztvárnit změny Alenčiny velikosti.
  • Pro film bylo vytvořeno jen velmi málo kulis. Jediné, co filmaři vytvořili, byly tři verze Oválné haly a vězení v hradu Srdcové královny. Všechno ostatní je vytvořeno digitálně.
  • Role Alenky byla nejprve nabídnuta Anne Hathaway, ale odmítla, nechtěla pokračovat v rolích hezkých dívek v pohádkových šatech, a tak navrhla, že by přijala roli Bílé královny a bylo jí vyhověno.
  • Johnny Depp se podílel na návrhu své masky a kostýmu.
  • O roli Alenky se ucházela i známá potížistka Lindsay Lohan. Ta prý v očích režiséra Tima Burtona neměla nejmenší šanci.
  • Johnny Depp musel natáčet před zeleným pozadím, což, jak sám připustil, bylo vyčerpávající a na konci každého dne se cítil zmatený. Zelené plátno mu prý přivodilo i noční můry.
  • Crispin Glover sice hraje ve filmu Stayna, Srdcového kluka, ale divák na plátně uvidí jen jeho hlavu. Tělo postavy, které měří kolem dvou metrů, bylo vytvořeno počítačem. Při natáčení nosil Glover zelený oblek a chodil na chůdách, aby vypadal vyšší. Maskéři mu líčili pouze obličej, a přes oko mu dávali srdcovou pásku. Ve finální verzi je celý Staynův kostým vyrobený počítačově, včetně pláště. Pravá je jen jeho tvář.
  • Ve scéně, kdy Alenka vstupuje do říše divů, je v pozadí vidět nápadný pokroucený strom bez listí,který odkazuje na Burtonův dřívější snímek Ospalá díra.
  • V originálu se hlasem Houseňáka stal Alan Rickman alias Snape z Harryho Pottera. Digitálně vytvořená postava má prý některé jeho obličejové rysy.
  • Celý film se natáčel ve studiu před zeleným pozadím. Vše, co ve filmu vidíte, je dotvořeno digitálně.

Věděli jste o těchto zajímavostech?

Související články

Další články