Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Od narození Marilyn Monroe uplynulo 95 let: Smrt krásné herečky zůstává záhadou

Symbol krásy a ženství Marilyn Monroe, která zemřela příliš mladá.
Zdroj: Profimedia
+ Další 4 fotografie
zajímavosti

Dnes uplynulo 95 let od narození slavné Marilyn Monroe. Krásná a šarmantní herečka se stala módní ikonou a symbolem krásy. Ve skutečnosti byla nešťastná a její smrt je dodnes tajemstvím.

Marilyn Monroe, vlastním jménem Norma Jeane Mortenson, se narodila 1. 6. 1926 a strávila většinu dětství v sirotčinci. Její maminka, filmová střihačka s psychickými potížemi, se nedokázala o dceru postarat. Její otec o ni ani po hvězdné kariéře Marilyn nejevil zájem.

Zrodila se hvězda

V roce 1946 se začala profesionálně věnovat modelingu. Během focení pro nejrůznější časopisy získala malou roli ve filmu, kde si jí, jak jinak, všiml režisér. První úspěch získala za film Asfaltová džungle. Následovaly další nejrůznější role, z nichž většina herečku částečně trápila. Marilyn měla pocit, že se zaškatulkovala jako hloupá blondýna. Ve vlastní produkci natočila film Princ a tanečnice, za který získala nejrůznější ocenění, za slavný film Někdo to rád horké obdržela dokonce Zlatý glóbus. Někdo to rád horké je dodnes považován za jednu z nejlepších komedií století.

Nejasná smrt ikony

Ráno 5. srpna 1962 našla hospodyně herečku Marilyn Monroe v jejím bytě mrtvou. Její krásný obličej byl zabořený do polštáře, v ruce měla telefonní sluchátko a vedle ležela lahvička s návykovými léky na spaní. Přivolané záchranné složky konstatovaly smrt a sebevraždu. Za dobu, která od úmrtí uběhla, se pochopitelně vyrojilo mnoho konspiračních teorií. Fanoušci se nechtějí smířit s tím, že se jejich hvězda zabila sama. Jak je to tedy s její smrtí ve skutečnosti?

Konspirační teorie

Někteří tvrdí, že veřejné tajemství o poměru Marilyn s tehdejším americkým prezidentem J. F. Kennedym se už nedalo více ututlat, a tak je její smrt spojena právě s rodinou Kennedyů. Monroe údajně vyhrožovala, že promluví o vztahu na veřejnosti, což jí měl rozmluvil bratr prezidenta, politik Robert Kennedy. Právě Robert Kennedy večer před její smrtí herečku navštívil v jejím bytě. Jednou z dalších teorií tedy je, že ji zavraždil sám Robert Kennedy.

Nejpravděpodobnější se ukazuje varianta, že se Monroe zabila omylem a částečně z nešťastné lásky. Byla smutná, nešťastná, brala léky na deprese a prášky na spaní a v kombinaci s trochou alkoholu se jednoduše mohla předávkovat.

Co prozradila pitva

Soudní pitva však nabízí mnoho otázek. Proč lékařská zpráva nepotvrdila žádné stopy léků v mrtvém těle? Jak se dostala do zcela nepřirozené polohy, když ji našli mrtvou v posteli? Proč by se zabíjela žena, která měla před sebou obrovskou kariéru a miloval ji celý svět?


Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy