Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Od modelky po vlastní pořad: Krásná reportérka Barbara Vávrová popsala, jak na sobě zamakala

Barbara Vávrová.
Zdroj: Archiv Barbary Vávrové
+ Další 4 fotografie
kariéra

Reportérka Barbara Vávrová, známá z televize Prima, se stala tváří jedné z nejsledovanějších televizí v zemi za poměrně krátkou dobu. Jak toho krásná Barbara, která si už od patnácti let přivydělávala modelingem, dosáhla? V rozhovoru pro portál Jenprace.cz se rozpovídala i o tom, jak jí práce modelky pomohla v pozdější kariéře v televizi, a prozradila rady pro ty, kteří by o tuto práci také stáli.

S modelingem začala mít zkušenosti už ve třinácti letech, kdy si ji na ulici vyhlédly dvě agentky z modelingových agentur. V patnácti letech, ještě před nástupem do prvního ročníku gymnázia, odcestovala do Tokia na dva měsíce. Jak přiznala v rozhovoru, byla to pro ni obrovská zkušenost, ale za práci modelky se zprvu styděla...

Za modeling se styděla

"Když jsme se měli v prváku představit a říct, co jsme dělali o prázdninách, tak já jsem to Japonsko zapřela. Nechtěla jsem se uvést jako modelka, protože se o nich v té době říkalo, že to jsou tak trochu hloupé holky," přiznala Barbara. Zároveň však zpětně uznala, že to pro ni byla výborná škola, nejen co se týká samostatnosti, ale především disciplíny.

Vysoké pracovní nasazení a zkušenost s odmítnutím, to vše se Barbaře hodilo v pozdějším profesním životě.

Začátky v televizi

Do televize Prima se podle svých slov dostala náhodou. "Studovala jsem diplomacii a na naše studijní oddělení přišla nabídka studijní stáže do online zpravodajství televize Prima. Potřebovali někoho, kdo bude psát zahraniční zprávy." Barbara prošla pohovorem a pomalu se učila práci v médiích úplně od nuly. "Neuměla jsem do té doby psát články, každopádně si mě tam nechali, psala jsem rok a po roce přišla nabídka od projektového manažera Jiřího Kubeše, abychom navrhli témata na vlastní projekt," zavzpomínala reportérka.

Vlastní projekt

Díky tomu, že Barbaru vždycky bavila zvířata, s pomocí kolegů vymyslela zábavně-výchovný pořad Prima mazlíček, který televize spustila loni v červnu a který navazoval na stejnojmenný online projekt. Barbara jednu dobu pořad produkovala, moderovala i pomáhala stříhat.

Kdyby někdo chtěl stejně jako Barbara pracovat v televizi, určitě by se měl podle jejích slov aktivně zapojit do hledání nabídek a dále na sobě pracovat. "Člověk by měl přijít na kamerové zkoušky, na které se může připravit tak, jak to dělám já... Může se jít na kurz mluvení, může se koukat na ostatní lidí v televizi a říkat si, jak já bych chtěl vystupovat a trénovat to, třeba nahrávání sebe sama na mobil," prozradila metody, díky kterým se i ona ve svém projevu zdokonaluje.

„Nejen další rozhovory, ale hlavně zajímavé nabídky práce a brigád najdete na www.jenprace.cz“

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy