Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Od Matěje Jordána po Laviho. Populární herec Jakub Štáfek slaví 32 let

Jakub Štáfek láká na film Vyšehrad Fylm
Zdroj: Se souhlasem Jakuba Štáfka
+ Dalších 13 fotografií
NAROZENINY

Oblíbený herec Jakub Štáfek slaví dnes 32. narozeniny. Aktuálně září na plátnech kinosálů ve snímku Vyšehrad: Fylm, který i spolurežíroval. Komedie byla dokonce tak navštěvovaná, že se stala třetím nejúspěšnějším filmem po prvním víkendu v historii České republiky. Pro eXtra.cz mimo jiné řekl, zda se Vyšehrad dočká i pokračování.

Herec Jakub Štáfek se nejdřív proslavil jako Matěj Jordán v nekonečném seriálu Ulice. Ta sice jede pořád dále, Štáfek už ale přesídlil jinam. Zahrál si mimo jiné v kriminálním seriálu Specialisté a zazářil v seriálu Vyšehrad, kde ztvárnil nafoukaného fotbalistu Juliuse „Laviho“ Lavického.

Jakub Štáfek ve Vyšehradu

Štáfek, který má vystudovanou soukromou školu umění a managementu v Praze, se vrhnul i do režírování a psaní scénářů. Do svého studentského filmu Rozsvěcet se nevyplácí obsadil Anetu Krejčíkovou, Jana Přeučila, Janu Birgusovou ale i svou seriálovou sestru z Ulice Patricii Pagáčovou.

Režijně i scenáristicky se podílel na Vyšehrad: Seryjál a u režie zůstal i u Vyšehrad: Fylm. Právě tenhle film letos pořádně zaplnil sály kin a diváci si ho nemohli vynachválit. „Je to čerstvý pořád a asi jsme rozhodně nečekali, že se zařadíme na pozici třetího nejúspěšnějšího filmu po prvním víkendu v historii České republiky. To je samozřejmě věc, která je super a doufáme, že lidi budou chodit dál a že se jim to líbí,“ svěřil se Štáfek v rozhovoru pro eXtra.cz.

Každého proto zajímá, zda bude mít Vyšehrad i pokračování. „Nechci to říkat, fanoušci by nám neodpustili, kdybychom s tím pokračováním přišli rychle. Bude z toho cítit nějakej kalkul a to my nechceme. Ta věc byla dělaná vlastně fakt s láskou a v bandě kamarádů, přátel, kteří na tom strávili šest let života. Jestli něco bude, tak to rozhodně nebude za rok, za dva,” prozradil dále v rozhovoru Štáfek.

Jakub Štáfek zkusil MMA

Štáfek pro novinky.cz také řekl, jak snímek Vyšehrad: Fylm vnímá on sám. „V dnešní korektní době jde o takovou nekorektní pohádku pro dospělé. Pohádku o nejlepším fotbalistovi, který jen co spatřil světlo světa, všichni mu začali házet klacky pod nohy. A tenhle člověk, který se neumí postarat ani sám o sebe, se bude muset postarat o dítě. Nesledujeme ale jenom tohoto magora. Otíráme se o celý systém českého fotbalu, na který kvůli korupci není moc dobrý pohled. Myslím, že by i tato rovina mohla lidi bavit,“ prohlásil.

Štáfek, který zápasil i v MMA, označuje Laviho jako někoho ze svého stínu, ale diváky ujišťuje o tom, že jde hlavně o satiru a parodii.

Jakub Štáfek je spokojený otec

Oblíbený herec momentálně žije se svou partnerkou Dominikou Doležalovou, s níž plánuje i svatbu. Společně mají roční dcerku Olívii. V roli otce se cítí skvěle a vše, co je potřeba kolem péče o malou holčičku, zvládá s přehledem. „Nedávno jsem se potkal s kámošem na plavání miminek. Nepotkali jsme se léta ani na pivu, a teď s miminy v bazénu. A je to dobře,“ prozradil pro novinky.cz Štáfek, který nějakou dobu randil i s Monikou Timkovou a údajně taky s Agátou Hanychovou.


Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy