Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Od dětí si potřebujeme už hlavně odpočinout! Rodiče obnovenou školní docházku uvítali

+ Další 4 fotografie
VIDEO
Od pondělí 25. května se do škol vrací žáci 1. stupně. Ředitelé a ředitelky jsou přesvědčeni, že dokázali pro žáky i učitele zajistit bezpečí, které je v souladu s nařízením ministerstva školství. Oslovili jsme rodiče, zda mají obavy z možné nákazy, nebo zda se na otevřené školy těšili.

"Já se těšila, až to zase všechno vypukne. Ta přípravná fáze byla velmi složitá. Všichni jsme v očekávání a ve stresu, aby vše klaplo, jak to má být. Děti jsou natěšené, rodiče byli vstřícní, ale také dost nervózní. Doufám, že pojedeme až do konce školní roku. Pro mě osobně bylo nejtěžší stíhat a reagovat na to velké množství informací, které přicházely a rychle se měnily. My jsme strategicky vyčkávali na finální rozhodnutí, které pak přišlo od ministerstva," uvedla ředitelka ZŠ Ohradní Eva Smažíková a dodala, že mnoho rozhodnutí ve škole dělali na základě selského rozumu.

Oslovi jsme také rodiče, aby nám řekli, jak otevření škol uvítali. Je logické, že všechny obavy z koronaviru nezmizely. Ale rodiče se shodli na tom, že jsou rádi, že děti budou mít zase sociální kontakt. Kamarádi a jsou na prvním stupni velmi důležití.

Mnozí rodiče vůbec neskrývají, že si od svých dětí nyní rádi odpočinou. Skloubit práci, vaření a dělání domácích úkolů? To bylo pro maminky velmi náročné. Podívejte se na reportáž, která vznikla v pražské Michli na ZŠ Ohradní.

Související články

Další články