Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Od čtvrtka se vrací roušky: Lidé je nasadí v obchodech, ale i na chodbách paneláků

Od čtvrtka se vrací roušky: Lidé je nasadí v obchodech, ale i na chodbách paneláků
Zdroj:
+ Další fotografie
Opatření
Vláda bleskurychle zareagovala na obrovský nárůst nakažených koronavirem, který jen za úterý přesáhl tisícovku. Ministerstvo zdravotnictví proto opět nařídilo plošné nošení roušek nejen v obchodech a nákupních centrech, ale také na chodbách v panelových a činžovních domech.

Předseda vlády Andrej Babiš sice před časem sliboval, že k plošnému zavedení roušek už znovu nedojde, situace si však vyžaduje radikální řešení. V úterý přibylo 1164 nakažených a tento nárůst přiměl vládu jednat, co se bezpečnostních opatření týče.

Roušku lidé nasadí ve všech budovách

Pro celou Českou republiku bude od čtvrtka 10. září platit, že bude nutné mít nasazenou roušku nejen v MHD, ve zdravotnických zařízeních, na úřadech a poštách, ale nově také ve všech obchodech, nákupních centrech a na chodbách panelových domů. Lidé ji tedy budou muset nosit všude, kde je uzavřený prostor, tedy ve všech budovách. Venku zatím nařízené nejsou. Výjimku mají lidé v kancelářích při dodržení rozestupů nad 2 metry a malé děti, sportovci a lidé s duševní poruchou.

Mimořádné jednání

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ještě ve středu ráno svolal mimořádné jednání Centrálního řídícího týmu chytré karantény. Na něm se s odborníky dohodl na zpřísnění opatření. "S odborníky jsme se shodli, že od zítra zavedeme povinnost nosit roušku ve vnitřních prostorách budov v celé ČR," uvedl Vojtěch na Twitteru.

Mluvčí Adama Vojtěcha, Gabriela Štěpanyová, pro eXtra.cz uvedla, že nepůjde jen o krátkodobé nařízení. "Pokud se mě ptáte, kdy to skončí, tak to nevíme a záleží na vývoji situace. Aktuálně to nemá časové ohraničení."

Související články

Další články

Nejnovější kauzy